Domů / Plzeňský rozhled / Finančně podpořily Hospic sv. Jiří v Tachově

Finančně podpořily Hospic sv. Jiří v Tachově

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové přidělí z grantových programů Paliativní péče a Senior nadační příspěvky141 organizacím v celkové výši 7 498 710 korun. Hospic v Tachově a Chebu bude mít možnost zakoupit zdravotnické prostředky a vybavení pro zdravotníky a klienty jako např. matrace proti proleženinám, inhalátor, tlakoměry a oxymetry, které jsou v celkové hodnotě 84 690 Kč. 

Senát Parlamentu ČR zase  hospici daroval 1000 ks roušek GOOD MASK. Dar byl přijat z rukou senátora Miroslava Plevného. Tyto roušky pocházejí od českého výrobce, který je vyrábí na linkách, které ČR dostala darem na Taiwanu.  V minulých dnech obdržel hospic  také dotaci od města Planá ve výši 50 000 Kč.

Stejně tak  Nadační fond Umění doprovázet   předal hospici finanční dar ve výši 30 tisíc Kč. Poskytnutý příspěvek bude použit na zakoupení čtyř matrací proti proleženinám. S Uměním doprovázet hospic spolupracuje již od roku 2015 a díky jeho podpoře   do tachovského hospice pořídili pomůcky celkem za   175 180 korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …