Domů / Plzeňský rozhled / Hays založil svoji pobočku také v Plzni

Hays založil svoji pobočku také v Plzni

Mezinárodní personálně poradenská společnost Hays Czech Republic otevřela  novou pobočku v Plzni. „Reagujeme tak na rostoucí požadavky našich klientů na obsazení pozic v západočeském regionu,“ uvádí ředitel společnosti Ladislav Kučera.

Po Praze a Brně je Plzeň třetím městem v České republice, kde má HAYS své zastoupení. Pobočku, která se bude primárně zabývat výběrem specialistů pro sektor výroby a strojírenství, povede z pozice Business Unit Managera Eva Vyskočilová, která má s recruitmentem v tomto odvětví z personální agentury desetileté zkušenosti.

 Plzeňský kraj je specifický značným počtem vybudovaných a stále přibývajících průmyslových zón a s tím spojenou poptávkou po kandidátech především na technické profese. V současné době, jako v celé České republice, je i v Plzeňském kraji převis nabídky nad poptávkou pracovních míst. „Pozitivní ale je, že kandidáti jsou nakloněni měnit zaměstnání více než kdy předtím. Přibližně 80% oslovených kandidátů, kteří aktivně pracují, jsou z různých důvodů práci ochotni změnit a příznivěji se staví i k relokaci,“ uvádí Eva Vyskočilová.

Dalším pozitivem je portfolio technických škol v Plzni, které zásobují lokální pracovní trh absolventy. „Absolventi, kteří sbírali praktické zkušenosti během svého studia, mají nyní o hodně více pracovních příležitostí, a to zejména díky nedostatku zkušených kvalifikovaných lidí,“ doplňuje Vyskočilová.

Podle aktuální statistických dat se v západočeském regionu nabízí více než 8 000 volných pracovních míst různé seniority. „Věřím, že Hays jako odborník na nábor specialistů s globálním zázemím a lokálními experty, dokáže západočeským klientům navrhnout a zprostředkovat komplexní řešení v oblasti HR procesů, dodat potřebné poradenství a doporučovat inovativní řešení,“ říká Eva Vyskočilová.

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …