Domů / Plzeňský rozhled / Helsinky budou brázdit tramvaje z plzeňské Škoda Transportation

Helsinky budou brázdit tramvaje z plzeňské Škoda Transportation

Transtech Oy, dceřiná společnost Škoda Transportation, dodá dalších deset tramvají typu ForCity Smart Artic pro finské Helsinky. Dopravní podnik v Helsinkách již v minulosti objednal šedesát stejných vozidel. Hodnota této nové zakázky je zhruba 750 milionů korun. Spolu s touto zakázkou Helsinky objednaly v minulých letech už celkem 99 škodováckých tramvají v hodnotě téměř 8 miliard korun.

Velmi mě těší, že HKL Helsinky (místní dopravní podnik) je se škodováckými tramvajemi spokojen a objednává si dalších deset vozidel. Tramvaje ForCity Smart Artic budou dodány i do dalšího finského města Tampere a navíc na území celého Finska slouží již několik set našich moderních dvoupodlažních osobních vozů. Na tomto trhu jsme v posledním roce velice úspěšní a můžeme říct, že společnost Transtech se s ročními tržbami okolo tří miliard korun plně začlenila do skupiny Škoda Transportation, “ říká předseda představenstva a generální ředitel skupiny Škoda Transportation Petr Brzezina.

Jednosměrná tříčlánková tramvaj ForCity Smart Artic Helsinky má rozchod 1 000 mm, je plně nízkopodlažní a její délka činí 27,4 m. Vozidlo rovněž nabízí bezbariérový přístup pro cestující na vozíčku a dětské kočárky. Pohon všech kol a robustní provedení podvozků s nápravami umožňují bezproblémový provoz v náročných klimatických podmínkách hlavního města Finska. V současné době je ve finských Helsinkách v provozu 48 tramvají typu ForCity Smart Artic. První tramvaje typu Artic jsou v hlavním městě Finska v provozu s pasažéry již od roku 2013.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …