Domů / Plzeňský rozhled / Kultovní multižánrový festiválek s větším množstvím reggae

Kultovní multižánrový festiválek s větším množstvím reggae

Nefestík – tradiční undergroundový festival v městečku pod Zelenou horou, zve na víkendový program do Nepomuka na jižním Plzeňsku. Jde o velice oblíbený až kultovní multižánrový festiválek s větším než malým množstvím reggae. Devátý  ročník tohoto tradičního kulturně netradičního festivalu přinese opět pořádnou dávku kvalitní hudby, divadla a filmu na několika scénách. Mnoho dalších věcí si mohou návštěvníci doslova vychutnat od pátku 15. června  až do neděle 17. června. 

Festival bude opět probíhat v příjemném prostředí areálu Zelenohorské pošty v Nepomuku. Dále se můžete těšit na workshopy, přednášky a další doprovodný program, čajovnu, kvalitní moky, vege pochoutky, ale ošizeni nebudou ani milovníci kvalitních uzenin – připravena je totiž zase „buřtotéka“ – tedy nabídka špekáčků. Chybět nebude ani tradiční čajovna s orientálními sladkostmi a vodními dýmkami. Vstupné je DOBROVOLNÉ.

Akce je samozřejmě i  „family friendly“, takže pro děti je připravena nejen pohádka, ale také dětsky koutek a tvůrčí dílnička. Tradičně je festival benefiční a výtěžek poputuje na dobročinné účely, přičemž letos to bude na pomoc obětem válek.  Stanové městečko najdete opět přímo v místě konání, avšak jeho kapacita je omezena. Kdo dřív přijede, ten stanuje.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V Česku bylo nejméně patentových přihlášek od roku 1995

V roce 2023 si u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR podali tuzemští přihlašovatelé k patentové ochraně 465 svých …