Domů / Plzeňský rozhled / Hladinu Borské přehrady opět rozzáří plovoucí strom

Hladinu Borské přehrady opět rozzáří plovoucí strom

Vánoční strom ozdobený osmi metry světelných girland a hvězdami opět ozáří vodní hladinu Borské přehrady. Jeho slavnostní rozsvícení naplánoval třetí městský obvod na pátek 1. prosince pod názvem Rozsvícení stromu na Borské přehradě aneb cesta se světýlky za Ježíškem II.

Stejně jako v loňském roce se ke stromu na hladině vypraví čtyři průvody se světýlky ze čtyř různých míst: Bor, Výsluní, Valchy a Litic. Nezapomeňte si s sebou tedy vzít lampiony nebo baterky. Fantazii se ale meze nekladou a je možné vyzdobit se například i světelným řetězem,“ vyzývá k účasti starosta Trojky David Procházka, který před dvěma lety s nápadem na plovoucí strom přišel.

Průvody vyjdou v 16.30 z Bor od Brány do Borského parku, účastníci průvodu z Výsluní se ve stejný čas sejdou na křižovatce Zářijové a Červencové ulice u nástěnky, na Valše bude tentokrát sraz v 16.30 u lávky u Černého mostu a Litičtí vyjdou od své hasičské zbrojnice v 17.00. S průvody se vydají také starosta a místostarostové.

V areálu Škodalandu pak na všechny dětské účastníky čeká malé překvapení, diplom s přáním pro Ježíška, stánky s občerstvením, vystoupení dětských sborů a trubačů. Na místě budou připravené také adventní dílny s úkoly pro malé i větší děti. Samotný strom pak společně rozsvítí přesně v 18.30 hodin.

PMDP navýší mezi 17. a 19. hodinou autobusové spoje, kterými se mohou do multifunkčního areálu u přehrady dopravit i ti, kteří se průvodů účastnit nechtějí nebo nemohou. Přidané spoje Bory – U Přehrady a zpět budou obsluhovat všechny zastávky linky 21 v daném úseku, tedy Bory, Borský park, Věznice Bory, U Přehrady. Spoje budou vložené mezi pravidelné spoje linky 21. Odjezdy přidaných spojů z Bor jsou: 17:00, 17:20, 17:40, 18:00 a přidané spoje od přehrady: pojedou v: 18:43, 18:53 a 19:13. Spoj s odjezdem v 19:13 bude pokračovat z Bor jako přidaný spoj linky 26 Bory – Valcha s odbavováním cestujících na všech zastávkách linky 26 v daném úseku.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …