Domů / Plzeňský rozhled / Hlasatelská legenda Marie Tomsová slaví jubileum

Hlasatelská legenda Marie Tomsová slaví jubileum

Patřila k legendám Československé a později i České televize. Jako hlasatelka byla jednou z nejoblíbenějších. A když před mnoha lety tyto posty televize zrušila, neztratila se. Letos slaví své životní jubileum a stále vypadá krásně. Marie Tomsová dokonce chystá zajímavou novinku.

Marie Tomsová

Kromě knihy fejetonů, které vycházejí z jejího pořadu, který dělá pro Český rozhlas každou neděli, se objeví v říjnu v malé, ale výrazné roli v novém filmu z cirkusového prostředí režiséra Artura Kaisera Cirkus Maximum.

„Vlastně jsem si to tak trochu nadělila k mým sedmdesátinám. Jsem za tu nabídku velmi vděčná. Nešlo o to, že bych chtěla říkat, že jsem herečka, ale nesmírně mně potěšila ta nabídka, samotné natáčení a ta obrovská pohoda a skvělá nálada během něj. Úžasní lidé, skvělá energie. Moc mně to bavilo,“ svěřila se hlasatelská legenda, kterou diváci kromě jiného znají i z komedie Slunce, seno a pár facek Zdeňka Trošky, kde si zahrála samu sebe.

„Ano, vážení diváci, zachráníme je“, nebo „Ano, vážení televizní diváci, pravá, jihočeská“… to byly hlášky, které z fackujících se Hoštic jsou nepřehlédnutelné.

„Dodnes na to taky ráda vzpomínám a jsem šťastná, že jsem u Zdeňka mohla točit. Už z těch dob jsme velcí přátelé s Jirkou Lábusem, který patří k našim rodinným přátelům a je s ním velká legrace,“ svěřila se Marie Tomsová.

Marie Tomsová s kamarádkou Petrou Černockou

Zvláštní oslavy svého výročí prý sice nechystá, ale s několika přáteli by se chtěla potkat. „Nemáme přes rok na sebe čas, tak si dáme oběd, večeři, skleničku a bude nám dobře,“ dodala Tomsová, která jinak moderuje společenské akce a namlouvá v televizi či rádiu komentáře k různým pořadům. Doma má právníka a je maminkou dvou dospělých synů.

Ve volnu se od jara do podzimu věnuje chatě, v zimě lyžím a běžkám. „Baví mně procházky, baví mně fajn lidi. Občas si zajdeme do kina, divadla, na koncert, ale jsou dny, kdy jsem v klidu doma s knížkou nebo píšu své fejetony. Mám teď trochu starosti s mou starou a nemocnou maminkou, ale snad bude vše dobré. Hlavně si přeji zdraví, všechno ostatní si člověk nějak zařídí,“ dodává stále krásná Marie Tomsová (pru)

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …