Domů / Plzeňský rozhled / Hlasujte pro památku svého srdce – barokní varhany v kostele

Hlasujte pro památku svého srdce – barokní varhany v kostele

Spolek ROKYCANŠTÍ PATRIOTI děkujeme všem, kteří dali v soutěži „Hlasujte pro památku svého srdce“ svůj hlas veřejné sbírce na podporu obnovy barokních varhan v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech.

Od pořadatelů soutěže se totiž právě dozvěděli, že jejich sbírka zvítězila v prvním, krajském kole hlasování a postupuje dále! Druhé kolo hlasování, kterého se zúčastní již jen jeden sbírkový projekt z každého kraje České republiky, bude probíhat od 15. června do 31. srpna. ROKYCANŠTÍ PATRIOTI věří, že i v druhém kole mohou  s   hlasy svých příznivců a milovníků rokycanských varhan počítat. Ve hře je 100 000 Kč, které tak mohou  získat pro svoji sbírku. Všichni věří, že se obnovy vzácných rokycanských varhan společně dočkají co nejdříve.

Podrobnosti o sbírce na podporu obnovy varhan, ale i o jejich historii a záměru restaurování, se můžete dočíst na   webu varhany.rokycanstipatrioti.cz. Nadále můžete také   snahu  ROKYCANSKÝCH PATRIOTŮ o restaurování varhan podpořit i finančně, a to na sbírkový účet číslo 2342549/5800 nebo do sbírkové pokladničky na jejich akcích.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …