Domů / Plzeňský rozhled / Prokopávka už brzy nabídne čtyři beachvolejbalová hřiště

Prokopávka už brzy nabídne čtyři beachvolejbalová hřiště

Od loňského roku mohou Plzeňané využívat opravený Sportovní areál Prokopávka v plzeňském Bolevci. Rekonstrukce celého sportoviště za více než 200 milionů korun bez DPH začala v září 2019. Občanům poskytuje komplexní nabídku aktivit pro sportovní kluby i veřejnost. Nově město areál ještě rozšíří, vybuduje čtyři beachvolejbalová hřiště. Odbor správy infrastruktury předal zhotoviteli v polovině května staveniště, hotovo má být začátkem příštího roku.  

V loňském červenci jsme slavnostně otevřeli celý zrekonstruovaný areál, v němž jsou sportovní hala, malá tělocvična a ubytovací zařízení s restaurací. Ve vnějších prostorách prošlo revitalizací fotbalové hřiště s umělým travním povrchem, město vybudovalo zcela novou in-line dráhu, parkoviště i rampu pro pěší a vozíčkáře. Občané Lochotína a Bolevce díky tomu mají širokou škálu sportovního vyžití, které mohou spojit s procházkou do oblasti blízkých Boleveckých rybníků. Jsem rád, že komplex ještě rozšíříme, věřím, že tím uděláme plážovým volejbalistům radost,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Napojení objektu na dopravní infrastrukturu se nezmění. Pro příjezd do areálu bude využita hlavní vjezdová brána z ulice K Prokopávce a dále v areálu bude k dispozici využita stávající asfaltová komunikace. Pro bezbariérový přístup slouží ocelová rampa v délce 122 metrů.

sportovní areál Prokopávka

Náklady na výstavbu beachvolejbalových hřišť v areálu Prokopávky jsou 20,7 milionu korun bez DPH. Čtyři hřiště včetně pneumatické haly s dvouplášťovým systémem budou mít rozměry 46 x 31 x 11 metrů. Pro osvětlení hřišť bude použito šesti osvětlovacích stožárů. K pneumatické hale přistavíme budovu technického zázemí včetně venkovních sprch,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora, do jehož gesce patří oblast sportu. „Plzeň dlouhodobě podporuje sport a jeho infrastrukturu a kompletní revitalizace areálu Prokopávka je další možností, jak sportovcům nabídnout moderní, funkční a plnohodnotné sportoviště s odpovídajícím zázemím,“ dodal.

Do budoucna chce město do sportovního areálu i nadále investovat a rozšiřovat ho. V nejbližší době plánuje zahájit také stavbu dětského hřiště. Sportovní areál Prokopávka provozuje od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, město s klubem uzavřelo nájemní smlouvu do konce roku 2033.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …