Domů / Plzeňský rozhled / Hold ukrajinským hrdinům vzdává pošta známkou

Hold ukrajinským hrdinům vzdává pošta známkou

Česká pošta   uvedla do prodeje poštovní známku s přítiskem jako poctu Ukrajině. Součástí kompletu je sedm oficiálních známek, jejichž motivem je Tančící dům. Každá známka má hodnotu 39 korun zastoupenou písmenem E, které je určeno pro zasílání dopisů a pohlednic po Evropě.

Vedle sedmi známek s motivem Tančícího domu je součástí kompletu velký středoblok s mapou Ukrajiny, který doplňují kupony s ukrajinskou vlajkou a mapou a také loga České pošty. To vše v ukrajinských barvách, tedy modré a žluté. Cena kompletu je 593 Kč, vychází v nákladu 2022 kusů a k dostání je na filatelistických přepážkách na poště v Jindřišské ulici v Praze, na poště Brno 1, Orlí 655/30 a také v prodejně PostFila na pražském Ortenově náměstí. Známky s přítiskem lze rovněž objednat k zaslání na dobírku na e-mailové adrese filatelie.kv zavináč cpost.cz. Česká pošta vydává známku s přítiskem jako nejrychlejší a nejsnazší variantu ceniny, aby vzdala hold všem obyvatelům Ukrajiny, které sužuje válečná agrese na jejich území.

Budova Tančícího domu v Praze je na kompletu umístěna z toho důvodu, že právě soubor těchto sedmi známek slouží pro přítisky, které si může navrhnout kdokoli, a sestavit tak vlastní originální set. Česká pošta se rozhodla využít této předlohy pro přítisk v barvách Ukrajiny.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …