Domů / Plzeňský rozhled / Hudební lahůdky pro všechny jazýčky v Plasích

Hudební lahůdky pro všechny jazýčky v Plasích

Rock, punk, ska ale také folk nebo revivaly známých hitů. Obnovený areál pivovaru v Plasích nabídne opět sérii letních koncertů tuzemských i zahraničních kapel. Na ploše šesti měsíců se představí stálice festivalové scény jako Visací zámek nebo Arakain i desítky svěžích jmen.

Malé městečko v západních Čechách na severním Plzeňsku se už podruhé otřese v základech. Festival Plaské kulturní léto stejně jako loni láká na pestrý hudební program v krásném nádvoří klášterního pivovaru. Nabízí tak hudební lahůdky pro všechny jazýčky. Léto tam začíná už 18. května, kdy se otěží chopí tanz metaloví Trautenbek, Kníry a Septic People.

Červen následně nabídne punkové veterány české scény jako jsou Visací zámek, Znouzecnost nebo NVU.  V srpnu se pak ještě více přitvrdí: 4. 8. zahrají na plaském létě české kapely Arakain a Krucipüsk, ale také zahraniční hosté – Desert Island, metalová sestava ze Spojených států.

Léto ale nebude patřit jen tvrdým hudebním stylům. Posluchači folku si přijdou na své 5. července, kdy se v Plasích představí folkové legendy Nezmaři a Michal Leicht s kapelou Cop, obě tyto legendy navíc slaví výročních 40 let. Navíc je v okolí spousta atrakcí, které potěší rodiny s dětmi. Ve městě je totiž kromě pivovarského areálu také početná ZOO, která chová velké kočkovité šelmy, klokany, desítky dravců a exotických ptáků a další drobné šelmy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

TOP 09 v Plzni uctila památku Jana Palacha

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule dnes společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí …