Domů / Plzeňský rozhled / Informace o covidu prostřednictvím venkovské prodejny

Informace o covidu prostřednictvím venkovské prodejny

Jen několik hodin od prvotní myšlenky hejtmanky Plzeňského kraje Ilony Mauritzové o spolupráci na distribuci informací přímo k občanům v kraji stačilo předsedům ZKD Sušice, Jednoty Tachov, COOP družstva Plasy a ZKD Plzeň, aby společně s Plzeňským krajem jako první v republice  podpořili aktivaci další a velmi efektivní cesty informací souvisejících s covid-19 k občanům kraje, a to především těch ze starší generace.

„Využíváme tak míst, na která jsou lidé zvyklí a důvěřují jim. Jedná se o družstevní prodejny, které v našem řídce osídleném kraji mají nezastupitelné poslání a  považujeme je za důležitou  součást služeb na venkově,“ říká  Ilona  Mauritzová. „Podrobné informace týkající se problematiky covidu-19 sice pravidelně aktualizujeme na webových stránkách Plzeňského kraje,  k  občanům se však ty nejpodstatnější nyní dostanou i prostřednictvím letáků, které budou k dispozici v síti zhruba tří stovek prodejen. Důležitý je nyní především systém očkování v kraji a jak mají občané, zájemci o dobrovolné očkování,  postupovat,“ vysvětluje hejtmanka společnou iniciativu kraje se sítí spotřebních družstev.

Obsahovou část   začali hned připravovat tak, aby se co nejrychleji dostali letáky k občanům, kteří  kromě elektronické informace budou tak mít  k dispozici i jednodušší a přehlednější verzi toho nejdůležitějšího souvisejícího s vývojem  očkování. Nejde přitom o jednorázovou akci. Distribuce přitom bude velmi jednoduchá, proběhne společně s rozvozem zboží do prodejen.

„Nápad paní hejtmanky jsem okamžitě podpořil  a informoval o něm představitele systému maloobchodního prodeje,“ říká předseda  Svazu Českých a Moravských spotřebních družstev Pavel Březina. „Bude na ostatních krajích, jak možnost využijí, ale my jsme připraveni podat pomocnou ruku.“

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …