Domů / Plzeňský rozhled / O děti se ve škole starají po celý den

O děti se ve škole starají po celý den

V 31. ZŠ Plzeň (Elišky Krásnohorské 10) pomáhají dětem, jejichž rodiče jsou zaměstnanci Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje (IZS PK), s výukou, přípravou i s využitím volného času. Pedagogové, vychovatelé i ostatní pracovníci školy se tu po celý den starají o děti, jejichž rodiče vykonávají náročné povolání a v době pandemie onemocnění covid-19 pracují v první linii.  Péči poskytuje 31. ZŠ od letošního 4. ledna.

„O děti zaměstnanců IZS PK ve věku od 6 do 10 let se staráme každý všední den od 6 do 16 hodin. Vytvořili jsme dva oddělené týmy, které o tyto děti pečují. Zaregistrováno je 30 dětí. Jsou nejen z Plzně, ale i z jejího okolí. Rodiče mohou děti podle potřeby přihlašovat i odhlašovat,“ vysvětlila ředitelka 31. ZŠ Miluše Kurzová. Dodala, že počet ‚hostujících‘ žáků je v tuto chvíli maximální, protože škola musí zároveň na prvním stupni zajistit fyzickou výuku svých žáků 1. a 2. tříd, i se o ně za přísných hygienických podmínek po výuce ve školní družině postarat. Výuka dětí, jejichž rodiče pracují v první linii, začíná v 8 hodin. Učí se distančně podle individuálních rozvrhů ze svých kmenových škol. V 31. ZŠ jim zajistí počítače a tablety.

Během výuky dětem v počítačové učebně asistují pedagogové, kteří jsou připraveni pomoci s učením i s nimi řešit technické problémy. Po skončení výuky se školáci věnují vypracování úkolů. Kromě oběda pro ně škola zajišťuje i dvě svačiny a pití na celý den. Vše je zdarma, náklady na stravu hradí Plzeňský kraj. Ve volném čase si mohou děti půjčit společenské hry, podívat se na filmy, věnovat rukodělné či výtvarné činnosti nebo pobývat na čerstvém vzduchu.

„Po celou dobu dodržujeme všechna nutná hygienická opatření. Dětem ráno při příchodu měříme teplotu, mají roušky, dbáme na dodržování rozestupů, pravidelně větráme a nepřijdou do kontaktu, ani ve školní jídelně, s našimi stálými žáky,“ uvedl Zbyněk Rubáš, zástupce ředitelky pro sport a zájmovou činnost a koordinátor péče o děti zaměstnanců IZS PK.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …