Domů / Plzeňský rozhled / Domovy Clementas začaly s očkováním proti koronaviru

Domovy Clementas začaly s očkováním proti koronaviru

První desítky klientů a zaměstnanců v domovech Clementas už byly  očkovány proti nemoci Covid-19. Podle ředitele janovického Domova Lukáše Bardona měli klienti téměř maximální zájem, podobné to bylo i mezi zaměstnanci.

Očkování proti nemoci Covid-19 v janovickém Domově pro seniory Clementas.

„Zaměstnancům jsme se snažili vysvětlit prospěšnost očkování, udělali jsme mezi nimi nevtíravou osvětu. Měli jsme úspěch! Drtivá většina pochopila, jak velkou výhodu mají, když jsou proočkováni mezi prvními v České republice,“ uvedl ředitel   Bardon.

Marie Kočová a Anna Hofmannová z janovického Clementas neváhaly kvůli očkování ani chvilku. „Chceme se znovu pravidelně vídat se svými nejbližšími a tohle je ta jediná cesta. Už máme toho koronaviru dost! Chceme žít zase normálně, ale bojíme se toho, co čeká naše děti,“ uvedly shodně s tím, že vpich injekční stříkačky vůbec nebolel.

Očkování samotné prováděl v Janovicích tým, který sem vyslala Nemocnice Klatovy. Jeho vedoucím byl MUDr. Bedřich Helm. „Moc se mi líbí, jak je tu o lidi postaráno. Na sestrách i ošetřovatelích je vidět, že mají o klienty zájem, přistupují k nim velice vstřícně a svou práci dělají dobře. Vždycky jde o mančaft a tady je vidět, že jsou tu zaměstnanci stmelení a pracují týmově,“ uvedl zkušený odborník, který se v oboru pohybuje již 46 let.

Sám doufá, že očkování lidem opravdu pomůže. „Neříkám, že je to jediná šance, ale je to hlavní šance, jak z toho ven. Samozřejmě nevíme, jak dlouho imunita vydrží, ale musíme udělat vše pro to, aby lidi dostali, co potřebují. To se nám dnes podařilo!“ uzavřel Helm.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …