Domů / Plzeňský rozhled / Investiční starosti i radosti hýbou Nepomukem

Investiční starosti i radosti hýbou Nepomukem

V Nepomuku na jižním Plzeňsku rozhodně nezahálejí. Ještě do začátku zimy  nebo do doby, jak to počasí dovolí, chtějí dokončit některé investiční akce. Týká se to konkrétně střechy bytového domu v Nádražní ulici.  

Městský úřad Nepomuk

Vysoutěžená cena je 2 855 000 Kč a vzhledem k rozsahu opravy bude akce zřejmě přesahovat do příštího roku. Termín dokončení je proto stanoven do konce března 2023. Výměna oken čeká zase obyvatele v bytovém domě Na Vinici 544. Zakázka za 1 954 000 Kč   by měla proběhnout do konce listopadu tohoto roku. Dalším investičním úkolem je oprava střechy na základní škole.

Nepomuk – kašna na náměstí Augustina Němejce

Tak, jak stát řeší problém s energiemi a stále se mu dost dobře nevede, následně pak uvolňuje nároky a požadavky na dotace, tak zároveň otevírá možnosti, jak projekt uchopit. Dříve třeba fotovoltaiku podpořil, ale nedal nic na rozvody a stavební úpravy. Dnes už naštěstí tyto možnosti podpory připouští. Proto stále s vybranou firmou ladíme podklady tak, aby město mělo novou střechu i fotovoltaiku, stálo nás to co nejméně peněz za investici a přineslo to úsporu za energii,“ sdělil místostarosta Nepomuku Vladimír Vokurka. Podle jeho slov radnice pracuje zároveň na několika dalších projektech.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …