Domů / Plzeňský rozhled / Jarní novinka: Spodně kvašený speciál Velikonoční Mazec

Jarní novinka: Spodně kvašený speciál Velikonoční Mazec

Velikonoční speciální piva už pomalu patří k Velikonocům stejně neodmyslitelně jako kraslice, mazanec či čokoládový beránek.  V experimentálním plzeňském pivovaru Proud letos poprvé uvařili spodně kvašený speciál, patnáctistupňový Velikonoční Mazec.

Velikonoční Mazec

„Náš Velikonoční Mazec je sytě zlaté pivo s bílou pěnou, dobrým nasycením a s poměrně dlouhou dobou ležení – přes 90 dní. Robustní sladová vůně je doprovázena i výraznou sladovou chutí s karamelovým nádechem, která je doplněna vyšší hořkostí. Ideálně se tak doplní vyšší plnost a sladkost. Chmelové aroma je spíše kořeněné až květinové, typické pro český chmel. V doznívání je toto pivo i přes svoji sílu jemné a působí velice čistým dojmem povzbuzujícím k dalšímu ochutnání,“ představuje novinku sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Velikonoční Mazec, stejně jako další piva z Proudu, je možné zakoupit v e-shopu Proudu, ve vybraných pivotékách či ochutnávkových pivnicích.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Unikátní linka Prazdroje vytřídí 81 tisíc lahví za hodinu

Automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve zprovoznil v plzeňském pivovaru Prazdroj. Jde o jedinou instalaci svého …