Domů / Plzeňský rozhled / Koledu pro Ledovec nahrála také Plzeňská filharmonie

Koledu pro Ledovec nahrála také Plzeňská filharmonie

Koledováním podpořit organizaci Ledovec, která v Plzeňském kraji pomáhá lidem se zkušeností s duševním onemocněním, se rozhodla čtveřice interpretů – Plzeňská filharmonie, skupina EXTENSION, Stoker One Man Band a hudebník Jirka Mucha. Koledy jsou zveřejněny na internetových stránkách KoLedovec.cz, kde jsou i další informace ke koledování ve prospěch organizace.

Činnost organizace vnímáme jako potřebnou a užitečnou. Jsme rádi, že můžeme Ledovec touto formou podpořit,“ uvádí Lenka Kavalová, ředitelka Plzeňské filharmonie. Příznivci filharmoniků i dalších hudebníků mohou vedle podpory prospěšné činnosti přispět i k vítězství svých oblíbených interpretů v soutěži koledníků. „U jednotlivých skladeb budeme sledovat výši podpory a na Silvestra vyhodnotíme nejúspěšnějšího koledníka,“ vysvětluje Petr Moravec, ředitel Ledovce.

Spolek Ledovec pomáhá lidem s duševním onemocněním prostřednictvím komunitních týmů, do kterých jsou zapojeni psychiatři, psychologové, terapeuti, sociální pracovníci, případně odborníci z dalších profesí. Pomáhá s těžkými situacemi v nejrůznějších oblastech – od zvládání projevů nemoci až po řešení dluhů, hledání zaměstnání či bydlení. Poskytuje také krizovou telefonickou pomoc. Organizace ročně podpoří na 2,5 tisíce osob.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …