Domů / Plzeňský rozhled / Krevní barometr informuje

Krevní barometr informuje

Kvůli zlepšení informovanosti dárců krve o potřebě jednotlivých krevních skupin vytvořilo transfuzní oddělení Klatovské nemocnice na internetové stránce krevní barometr. Informuje, jakých krevních skupin je v klatovském krevním skladu málo nebo jakých jsou dostatečné zásoby a je tak lepší odběr odložit. Barometr je aktualizován každý pracovní den v ranních hodinách. Doplňuje bezplatnou telefonní linku, kde dárci zjistí informaci na dotaz.
„Spousta pravidelných dárců má internet doma nebo v práci a je pro ně rychlejší a jednodušší si najít informaci tam, než k nám volat,“ vysvětluje vznik krevního barometru vedoucí lékařka transfuzního oddělení Jana Zítková. Odkaz na barometr je přístupný z hlavní stránky webu nemocnice www.klanem.cz nebo na adrese www.klanem.cz/krev. 
Informovat dárce o potřebě krve a ovlivňovat tím odběry je pro nemocnici důležité. Spotřeba jednotlivých skupin není konstantní, ale kolísá. Rozličná je tak i potřeba odběrů. Když je nějaké krevní skupiny nedostatek, vyzve nemocnice pomocí barometru nositele této skupiny, aby přišli co nejdříve. Když jsou naopak u krevní skupiny dostatečné zásoby, informuje barometr, aby její nositelé odběr odložili.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …