Domů / Plzeňský rozhled / Kulturu a kulturní dědictví letos podpoří stovky milionů

Kulturu a kulturní dědictví letos podpoří stovky milionů

Téměř 350 milionů korun je určeno pro městem zřizované, založené nebo spoluzaložené kulturní organizace. Podpořeny budou i jiné plzeňské kulturní organizace s kontinuální činností i projekty, které zajišťují různorodost kulturní nabídky v Plzni, jako jsou například festivaly.

Eliška Bartáková

Realizační plán na rok 2021, který schválilo Zastupitelstvo města Plzně v pondělí 8. února, naplňuje body schváleného Programu rozvoje kultury města Plzně na období 2020–2030.

„Plán realizace na rok 2021 je sestaven tak, aby naplňoval čtyři hlavní cíle ze zmíněného programu připraveného na roky 2020 až 2030, kterými jsou: Kulturní značka města, Občanská společnost, Fyzický prostor pro kulturu a Stabilní systém správy a podpory kultury. Letošní aktivity v oblasti kultury však musely být připraveny s ohledem na celosvětovou pandemii onemocnění covid-19, a tak jsou schváleny pouze základní plánované činnosti. Související finanční nároky budou hrazeny ze schváleného rozpočtu města Plzně. Koordinátorem naplňování jednotlivých cílů je magistrátní odbor kultury,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Krizový štáb řešil dopad zákazů na Plzeňany i otázku Globusu

Plzeň spouští velkou kampaň, bude občanům vysvětlovat, co v realitě znamenají nová rozsáhlá vládní opatření platná …