Domů / Plzeňský rozhled / Kyvadlová doprava bude vedena pouze jedním jízdním pruhem

Kyvadlová doprava bude vedena pouze jedním jízdním pruhem

Ředitelství silnic a dálnic informuje, že dneškem počínaje – v úterý 27. 9. 2022 – budou na silnici I/27 mezi Plzní a Plasy zahájeny stavební práce v rámci plánované opravy I/27 Rybnice – Kaznějov. Během stavebních úprav bude provedena oprava komunikace I/27 ve zhruba 2,4 km dlouhém úseku, a to na území obcí Rybnice a Kaznějov.

ilustrační foto

Součástí opravy jsou dále úpravy autobusových zastávek v Kaznějově, úpravy chodníků, veřejného osvětlení a vybudování zpomalovacího ostrůvku na vjezdu do obce Rybnice ve směru od města Plasy.  Samotná oprava bude rozdělena do dvou stavebních sezón, kdy v letošním roce dojde na vjezdu do Rybnice k vybudování zpomalovacího ostrůvku a úpravě a opravě silnice v jeho bezprostředním okolí v délce zhruba 100 m. Stavební práce na vjezdu do obce jsou plánované do konce října.
Na jaře příštího roku bude zahájena oprava zbylých úseků I/27, která by měla být podle předpokladů dokončena během srpna 2023. Výstavba nového zpomalovacího ostrůvku si vyžádá částečné omezení provozu na hlavní komunikaci. Doprava tak bude v místě prací vedena kyvadlově pouze jedním jízdním pruhem.
Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební práce v řešeném úseku společnost BERGER BOHEMIA za cenu 33,6 mil. Kč bez DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …