První mládě lemura běločelého v historii plzeňské Zoo pokřtila jménem „Jelimán“ členka Rady Plzeňského kraje JUDr. Marcela Krejsová.
Tento druh rodu Eulemur má výraznou pohlavní dvojbarevnost. Samice je jednobarvá, tmavá; samec je světlejší a má výrazné bílé čelo. Je to ohrožený druh ze severu Madagaskaru, který se dožívá asi 30 let.
Chov v Plzni byl zahájen příchodem samce v roce 2011. Letos je samci Heikovi 16 let. S první partnerkou nikdy neodchovali mládě, proto v roce 2020 došlo k výměně samice a právě nově příchozí samice Stefana (4) se stala matkou. Premiérové mládě z 28. 4. 2021 je sameček. V Evropě je nyní chová kolem 50 zoologických zahrad.
Aktuálně můžeme napočítat 8 mláďat u 6 druhů lemurů v pavilonu Madagaskar (z roku 2007) plzeňské zoo. Nejstarší jsou dvojčata vari bělopásého neboli pásového (Varecia variegata subcincta). U tohoto druhu lemura jde v Plzni o opakovaný odchov. Po tuzemském prvoodchovu z roku 2014 následovala dvojčata 1.5.2015. Podle chovatelek jde nyní o pár, mláďata přišla na svět 24. 3. 2021. Další dvojčata jsou naopak z 23. 4. – jde o lemury tmavé (Eulemur macaco).
Díky pohlavní dvojtvárnosti jsou zde samec a samice lépe k poznání – je to určitě pár. Tento druh se v Plzni množí pravidelně, poslední dobou se rodili hlavně samci. Ve středu 28. 4. přišla dvojnásobná radost, narodil se lemur hnědý a běločelý. Oba druhy mají expozice umístěné v pavilonu proti sobě. Lemur hnědý (Eulemur fulvus) byl v polovině 80. let prvním historickým druhem lemura v Plzni a na dlouho také jediným.
Nejnovější mládě je třetí v pořadí, množit se začal až v posledních letech. U lemura běločelého (Eulemur albifrons) jde o premiéru, mládě přišlo na svět až po nedávné výměně samice. Přidal se i velmi vzácný lemur rákosový a lemur kata. Z celé plzeňské kolekce čítající 11 forem pravých lemurů se tak dosud nerozmnožil už jen lemur rudočelý.