Domů / Plzeňský rozhled / Lidé mohou vybírat z devíti návrhů

Lidé mohou vybírat z devíti návrhů

V hlasování v participativním rozpočtu postoupilo celkem devět návrhů, ze kterých nyní lidé vybírají vítěze. Jeho návrh, případně i další v pořadí, městský obvod Plzeň 4 zrealizuje. Šanci na úspěch mají například psí loučka, stoly na ping pong, hřiště na pétanque nebo lavičky podél aleje pod Chlumem. Výsledky hlasování budou zveřejněny ještě před začátkem vánočních svátků.

Lidé mohou hlasovat pro své dva favority prostřednictvím webu www.rozhodnetesami.cz, a to do 12. prosince. Hlasování není podmíněno trvalým bydlištěm ve čtvrtém obvodu, zapojit se tak do participativního rozpočtu může každý.

Drtivá většina tipů se týká sportovního vyžití a relaxace v přírodě, ať už se jedná o psí loučku ve Špitálském lese, hřiště na pétanque, stoly na ping pong, workoutové hřiště nebo lavičky podél aleje pod Chlumem. Ukazuje se, že lidé v dnešní době chtějí žít aktivně a vyhledávají pobyt v přírodě.

Participativní rozpočet je moderním nástrojem, díky kterému se může veřejnost zapojit do rozhodování o způsobu využití veřejných peněz. Nástroj využívá zhruba stovka měst, obcí a městských částí v ČR. Z velkých plzeňských obvodů je čtvrtý obvod zatím jediný.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Peníze podpoří kulturní spolky a soubory

Tři žadatelé si rozdělí finanční prostředky v rámci individuálních dotací z rozpočtu Odboru kultury Magistrátu města Plzně. …