Domů / Plzeňský rozhled / Malá letní scéna 2022 v Nepomuku

Malá letní scéna 2022 v Nepomuku

Od července až do srpna,  jen několik kroků z hlavního náměstí A. Němejce – nádvoří budovy Městského muzea a galerie Nepomuk – to je Malá letní scéna, která nabízí prázdninové letní kulturní akce. Hudba i divadlo  – začátek je vždy v pátek  ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné (pokud není uvedeno jinak).

Malá letní scéna 2022 v Nepomuku uvádí pravidelné páteční večery. Najdete tu hudební vystoupení i divadelní představení. Dramaturgie je pestrá a zahrnuje množství stylů a žánrů. Jedná se o nádvoří bývalé piaristické koleje (v současnosti v budově sídlí městské muzeum a galerie, infocentrum a depozitář Západočeského muzea). V prostoru je vyvýšené pódium s dřevěnou podlahou kryté markýzou, kterou je možno roztáhnout v případě potřeby (deště …).

kapela Brenda 5

Prostor disponuje kapacitou okolo 150-200 návštěvníků, z toho je část k sezení (lavičky + stoly) kryté plachtou. Na akce se domlouvá vždy prodej občerstvení. Sociální zázemí pro návštěvníky je umístěno ve stodole Rodného domu Augustina Němejce, pro účinkující v muzeu s přímým vstupem na pódium. Prostor je bezbariérový včetně toalet. Malá letní scéna je přístupná průjezdem od restaurace U Zeleného stromu nebo z druhé strany budovy, uličkou od Rodnému domu A. Němejce. Byla zbudována v roce 2004 a o šest let později prošla rekonstrukcí spolu s rodným domem A. Němejce. Ve svých začátcích byl prostor využíván jen příležitostně. Pravidelný letní program od června do konce srpna se zde koná od roku 2016.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …