Domů / Plzeňský rozhled / Mikrogranty podpoří a oživí kulturní a umělecké aktivity

Mikrogranty podpoří a oživí kulturní a umělecké aktivity

Krajská rada schválila vyhlášení tří dotačních programů pro oblast kultury pro rok 2021 v celkové výši podpory 6,5 milionů korun.

Program „Podpora kultury v Plzeňském kraji pro rok 2021“ je primárně určen na podporu hudebních i multižánrových festivalů, výtvarného umění a designu, program Západočeské baroko, ale také pro oblast kulturního dědictví, tradiční lidovou kulturu. Podpora zahrnuje také významná výročí osobností, která jsou spjata s Plzeňským krajem v roce 2021.

Program „Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2021“ se zaměřuje na podporu živé kultury v Plzeňském kraji. Jde především o nízkorozpočtové aktivity zaměřené na folklór, divadelní tvorbu, taneční umění, výtvarnou tvorbu, filmové festivaly, foto a design.

Program „Podpora literární tvorby a publikační činnosti 2021“ podporuje vydávání děl v českém jazyce. Především jde o původní autorskou tvorbu, odborné autorské publikace a dokumentačně historické publikace spolků a obcí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Industriální stezka se proměnila ve stopovací hru

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se …