Domů / Plzeňský rozhled / Miliony na obnovu kulturních památek Plzeňského kraje

Miliony na obnovu kulturních památek Plzeňského kraje

Vyhlášení tří dotačních programů pro oblast památkové péče v celkové výši podpory 23,9 milionů korun schválila krajská rada.

ilustrační foto

Program „Zachování a obnova kulturních památek Plzeňského kraje“ pro rok 2021 poskytuje dotace pro oblast péče o kulturní dědictví. Jeho cílem je efektivně přispívat při obnově kulturních památek Plzeňského kraje k zachování jejich kulturně historického charakteru a výpovědní hodnoty.

Program „Obnova historického stavebního fondu v památkových rezervacích a zónách a staveb drobné architektury; kopie sochařských děl v exteriéru; podpora tvorby plánů ochrany na území Plzeňského kraje“ pro rok 2021 poskytuje dotaci k obnově staveb nebo jejich částí neprohlášených za kulturní památky na území památkových rezervací a zón, zhotovení nebo instalaci kopií sochařských děl nacházejících se v exteriéru a k tvorbě plánů ochrany památkových zón a rezervací.

V rámci dotačního programu „Podpora péče o pomníky, válečné hroby a pietní místa na území Plzeňského kraje“ pro rok 2021 budou dotace poskytovány na podporu péče o pomníky, válečné hroby a pietní místa v kraji. Cílem programu je zachovat tato pietní místa jako připomínku historických událostí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Industriální stezka se proměnila ve stopovací hru

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se …