Domů / Plzeňský rozhled / Mikuláš a zimní prohlídky na hradě Kašperk

Mikuláš a zimní prohlídky na hradě Kašperk

Kašperk, majestátní strážní hrad v sousedství šumavských Kašperských Hor, letos poprvé přivítá Mikuláše! V sobotu 8. prosince od 15:00, 16:00 a 17:00 se uskuteční historicky první oživené Mikulášské prohlídky na hradě Kašperk. V kouzelné atmosféře středověkého hradu nebude chybět zpívání koled a samozřejmě ani čert s andělem.

Ale pozor, Kašperk je s 886 metry nad mořem nejvýše položeným královským hradem v Čechách, cesta k němu vede do kopce temným lesem, takže se určitě vyplatí vzít s sebou lucerny, baterky nebo čelovky. Kvůli omezené kapacitě je nutná rezervace na: info@kasperk.cz

„Již nějakou dobu jsem si říkal, že by stálo zato spojit kouzelnou dobu Adventu s nějako milou akcí na našem hradě. Protože atmosféra našeho hradu v jemném zimním nasvícení je zkrátka také kouzelná, hlavně pokud vydrží čerstvě napadaný sníh. A zažít Mikuláše na takovém místě? Jako kluk bych to určitě rád vyzkoušel“, říká kastelán hradu Kašperk, Zdeněk Svoboda.

Kašperk své brány návštěvníkům otevře už po devatenácté na sklonku roku – od 28. prosince 2018 do 1. ledna 2019, kdy jsou připraveny oblíbené zimní prohlídky.  Kostýmovaný průvodce pozve příchozí do středověké zimy, dozvědí se, jak tento specifický čas, čas dlouhých a chladných večerů, naši předci prožívali. A protože hrad Kašperk nechal postavit Karel IV., připomenuty budou také vánoční zvyklosti z doby jeho vlády. Členové hradního divadelního ochotnického souboru Pachmajr v podsklepeném prostoru purkrabství zahrají novou hru ze svého repertoáru nazvanou Posel z ráje. Děti se mohou vydat na dobrodružnou interaktivní výpravu.  K zimním programům na Kašperku tradičně patří stylové občerstvení – svařené víno, punč, teplá medovina, horká čokoláda či čaj.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …