Domů / Plzeňský rozhled / Mikuláš a zimní prohlídky na hradě Kašperk

Mikuláš a zimní prohlídky na hradě Kašperk

Kašperk, majestátní strážní hrad v sousedství šumavských Kašperských Hor, letos poprvé přivítá Mikuláše! V sobotu 8. prosince od 15:00, 16:00 a 17:00 se uskuteční historicky první oživené Mikulášské prohlídky na hradě Kašperk. V kouzelné atmosféře středověkého hradu nebude chybět zpívání koled a samozřejmě ani čert s andělem.

Ale pozor, Kašperk je s 886 metry nad mořem nejvýše položeným královským hradem v Čechách, cesta k němu vede do kopce temným lesem, takže se určitě vyplatí vzít s sebou lucerny, baterky nebo čelovky. Kvůli omezené kapacitě je nutná rezervace na: info@kasperk.cz

„Již nějakou dobu jsem si říkal, že by stálo zato spojit kouzelnou dobu Adventu s nějako milou akcí na našem hradě. Protože atmosféra našeho hradu v jemném zimním nasvícení je zkrátka také kouzelná, hlavně pokud vydrží čerstvě napadaný sníh. A zažít Mikuláše na takovém místě? Jako kluk bych to určitě rád vyzkoušel“, říká kastelán hradu Kašperk, Zdeněk Svoboda.

Kašperk své brány návštěvníkům otevře už po devatenácté na sklonku roku – od 28. prosince 2018 do 1. ledna 2019, kdy jsou připraveny oblíbené zimní prohlídky.  Kostýmovaný průvodce pozve příchozí do středověké zimy, dozvědí se, jak tento specifický čas, čas dlouhých a chladných večerů, naši předci prožívali. A protože hrad Kašperk nechal postavit Karel IV., připomenuty budou také vánoční zvyklosti z doby jeho vlády. Členové hradního divadelního ochotnického souboru Pachmajr v podsklepeném prostoru purkrabství zahrají novou hru ze svého repertoáru nazvanou Posel z ráje. Děti se mohou vydat na dobrodružnou interaktivní výpravu.  K zimním programům na Kašperku tradičně patří stylové občerstvení – svařené víno, punč, teplá medovina, horká čokoláda či čaj.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Návštěvnický pas provede po 16 chráněných územích

Celkem do 16 míst s chráněnou přírodou se mohou letošní sezónu vypravit turisté s nově vydaným speciálním …