Domů / Plzeňský rozhled / Na Špičáku se lyžuje

Na Špičáku se lyžuje

Na šumavském Špičáku je na sjezdovkách mezi 15 – 40 cm technického sněhu. Lyžuje se na Spodní Šanci, Slalomové (č.3) a otevřen je snowpark Freestyle area Špičák. Pro malé děti je stále vyhrazen poblíž lanovky prostor pro výuku lyžování s ručičkovým vlekem pro úplné začátečníky.  

„ Lyžování kvůli jarním podmínkám, které dlouhodobě panují v celé republice, ani o prázdninách lyžaře příliš netáhne. Za plus se tak dá považovat pouze to, že se nikde na nic nečeká,“ uvedl k aktuálním podmínkám Vladimír Kasík, provozní ředitel a spolumajitel Ski&Bike Špičák. V provozu tady je lanovka, kotva na Spodní Šanci a poma ve snowparku.
            
Během tohoto víkendu 22. – 23. února si ve špičáckém areálu mohou lidé vyzkoušet a otestovat různé typy lyží pro skialpinismus, tzv. skialpové lyže. Dále tady bude připraveno umělé „laviniště“, kde se mohou dozvědět vše o lavinách a také soutěžit o ceny v rychlém vyhledávání. Konkrétně se jedná  o vyhledávání zahrabaného předmětu v určeném prostoru (čtverec cca 20 x 20 m) na čas. Na místě bude také horský vůdce s nejvyšší možnou licencí pro doprovod skupin/lidí po horách, s nímž mohou vyrazit byť na svoji vůbec první skialpinistickou túru.   
 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …