Domů / Plzeňský rozhled / Ochutnejte Kaznějovský Masopust

Ochutnejte Kaznějovský Masopust

Dům dětí a mládeže RADOVÁNEK Kaznějov a Městský úřad v Kaznějově spolu se základní školou srdečně zvou na I. Kaznějovský Masopust.
„Rozhodli jsme se, že v letošním roce díky novému náměstí v Kaznějově, které bylo vybudováno městem Kaznějov, uspořádáme I. Kaznějovský Masopust 2014. Věříme, že nejenom naši občané začnou s přípravou masky pro sebe i celou rodinu. Zveme je proto na 22.únor na pestrý Masopustní průvod, který začne ve 14,00 hodin na shromaždišti před základní školou. Poté projde Kaznějovem směrem na náměstí, kde bude připravený bohatý program,“ říká  Eva Tischlerová, ředitelka Domu dětí a mládeže RADOVÁNEK.

Program na náměstí: tradiční zabíjačkové hody, koblihy a jiné pochutiny,  občerstvení a cukrovinky, netradiční masopustní dílny pro děti i dospělé, řemeslné dílny, hudba a tanec.

Masopust  je třídenní lidový svátek, který ve své podstatě sice nemá nic společného s liturgií, ale přesto je podřízen běhu církevního kalendáře. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40 denní půst před Velikonocemi. Protože datum Velikonoc je pohyblivé, byl pohyblivým svátkem i masopust. Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný „tučný čtvrtek“ či „tučňák“. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Proto nezůstaňte v tento den doma a přijďte se pobavit s celou svojí rodinou. Přijďte ochutnat masopustní laskominy. 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …