Domů / Plzeňský rozhled / Na Špičáku vylepšili sjezdovky

Na Špičáku vylepšili sjezdovky

Šumavský Ski&Bike Špičák má na sjezdovkách v průměru 30 cm převážně technického sněhu (20 – 45 cm). Otevřeny jsou již tradičně rodinná Spodní Šance, sportovní Slalomová (č.3) a v úseku od Jezerní cesty po dojezd k lanovce i U zalomeného (č.2). Dětský vlek se zázemím pro výuku je k dispozici také poblíž lanovky.
„ V noci mrzne, takže zasněžujeme. Z vyrobeného sněhu jsme především vyspravili horší úseky na všech tratích. O víkendu pojede kromě lanovky a kotvy na Spodní Šanci i vlek Zalomený s výstupem nad Jezerní cestou. Jezdí se absolutně bez čekání,“ uvedl k aktuálním podmínkám Vladimír Kasík, provozní ředitel a spolumajitel Ski&Bike Špičák.
            
Až do soboty 15. 2. se tady koná v nově vybudovaném snowparku Freestyle Area Špičák výukový kemp pro snowboardisty. Pod vedením snowboardových expertů si kdokoli může zdokonalit svoje dovednosti. V sobotu si pak navíc ve snowparku rozbalí své stanové městečko pořadatelé akce „Just Ride“. Určená je opět pro všechny snowboardisty a freeskiery, od začátečníků po pokročilé. Nabídne jim zdarma demo test centrum, free coaching, mini jib contest (pozn.: termíny uvádíme v používaném názvosloví tohoto sportu),focení, natáčení a po skončení vše završí společenská party.  

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …