Domů / Plzeňský rozhled / Na šumavském Špičáku připadl čerstvý prašan, nabídka sjezdovek se rozšířila

Na šumavském Špičáku připadl čerstvý prašan, nabídka sjezdovek se rozšířila

Otevřít další kompletní sjezdovky či jejich úseky na šumavském Špičáku opět pomohly dobré sněhové podmínky a 15 cm prašanu. Na první turnusy jarních prázdnin je tak největší areál Železnorudska  Ski&Bike Špičák nachystán s o hodně vylepšenou nabídkou, než tomu bylo v předchozích dnech. Na sjezdovkách leží minimálně 45 centimetrová upravená vrstva sněhu a leckde je ho už i přes 1 metr.      

„Od pátku 3. února se lyžuje už na celé jedničce Turistické (1805 m) a trojce Slalomové (1405 m). Na dvojce U Zalomeného nám chybí už jen horní úsek s nejstrmější částí, ale ten se dá objet. Na Spodní Šanci pak v sobotu nabídneme už i měřený slalom, který si užívají hlavně děti,“ říká k čerstvým novinkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Už dříve byl v provozu zhruba 200metrový úsek s vlekem k a od hlavního parkoviště, sjezdovky s vleky pod hotelem Sirotek a dětské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Hanička. Večerní lyžování se koná každou středu, pátek a sobotu od 18,30 hodin na Spodní Šanci. Celý tento týden se lyžovalo absolutně bez front na lanovku či další vleky.

Areálová parkoviště jsou i přes pravidelnou sněhovou nadílku uklizená. „Vzhledem k očekávané vyšší návštěvnosti během pololetních a začínajících jarních prázdnin chceme lidem doporučit, aby třeba zbytečně nestáli fronty u kas na skipasy. Přes e-shop na našem webu je pořídí z domova a o 5 procent levněji,“ radí lyžařům V.Kasík.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …