Domů / Plzeňský rozhled / Na Trojce odstartoval další ročník Plzeňské senior akademie

Na Trojce odstartoval další ročník Plzeňské senior akademie

Jak si nenechat ublížit, co platí na takzvané šmejdy nebo jaké jsou základy první pomoci. To a mnohem více se dozvědí účastníci v pořadí již devátého ročníku Plzeňské senior akademie. Jeho zahájení se  zúčastnila téměř padesátka seniorů.

V zasedací místnosti úřadu městského obvodu Plzeň 3 je přivítalo také vedení „Trojky“ v čele se starostou Davidem Procházkou. „Jsem velmi rád, že Plzeňská senior akademie začala v roce 2015 právě v našem obvodu. Otázka bezpečnosti našich seniorů mě vždy zajímala, proto jsem s velkým potěšením před osmi lety přijal návrh městské policie na tento skvělý projekt, ve kterém se senioři dozvídají, jaké situace je mohou potkat a jak se v takových případech chovat,“ říká starosta  Procházka.

První přednáškou o městské policii provedli seniory metodici prevence kriminality Karel Zahut a Jan Barfus. Cílem Plzeňské senior akademie je, aby lidé, kteří se zúčastní tohoto projektu, předávali informace, které tady získají. Ty souvisejí právě s prevencí kriminality na území města Plzně. O tom, jak se bránit se senioři dozvědí na zajímavých přednáškách zaměřených na osobní bezpečí, ale i na krizové situace.

„Ještě nikdy jsem se akademie neúčastnila, ale nyní jsem se rozhodla právě kvůli vlastní bezpečnosti, protože to situace vyžaduje. Například, co se týká takzvaných šmejdů, ti nás po telefonu obtěžují v podstatě neustále,“ prozrazuje hlavní důvod, proč se do Plzeňské senior akademie přihlásila, paní Jana.

Společně s ní přišla i její kamarádka paní Dana. „Přihlásila nás další přítelkyně, která se senior akademie účastnila už třikrát. První přednáška byla o historii města, městské policie a také o bezpečnosti. Moc se nám to líbilo,“ sdělila spokojená účastnice.

Projekt Plzeňské senior akademie se zaměřuje na ucelené vzdělávání seniorů v oblasti bezpečnosti a reaguje také na aktuální stav kriminality na území města Plzně. Podle toho jsou vypracované i preventivní programy, které na sebe vzájemně navazují a tvoří tak komplexní celek vzdělávacího programu prevence kriminality v souladu s principem univerzity třetího věku. Senioři se v rámci akademie podívají také na operační středisko Hasičské záchranné služby, zavítají do útulku pro opuštěná zvířata nebo na operační středisko Městské policie Plzeň.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …