Domů / Plzeňský rozhled / Natáčíte film v našem kraji, můžete žádat o dotaci

Natáčíte film v našem kraji, můžete žádat o dotaci

Také v letošním roce podpoří Plzeňský kraj vznik nových filmů, které se budou natáčet také ve vybraných lokalitách kraje, a to ve spolupráci s Regionální Filmovou Kanceláří Plzeňského kraje. Z dotačního titulu „Podpora tvorby audiovizuálních děl v Plzeňském kraji pro rok 2023“ ve výši 5 mil. Kč podpoří kraj celkem 17 projektů.

Navazujeme tak na předchozí roky, kdy byly dotačním titulem podpořeny známé snímky jakým je například seriál Policie Modrava, který divákům napříč republikou ukázal Šumavu, Kašperské Hory i další překrásná místa našeho kraje. Připomeňme si pokračování fantasy pohádky o touze po moci Princezna zakletá v čase 2 natáčené na Gutštejně a samozřejmě první sérii řady o legendárním převaděči přes hranice Král Šumavy, který stojí na skutečném příběhu Josefa Hasila,“ říká radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

Ing. Libor Picka

V letošním roce bylo přijato celkem 26 žádostí, což je o 8 více než v roce předchozím, kdy bylo podpořeno 11 projektů v celkové výši 4,5 mil. Kč. Jde o podporu vzniku 2 studentských absolventských snímků, 1 amatérského dokumentu, 9 celovečerních hraných filmů, 2 seriálů, 2 celovečerních dokumentárních snímků a 1 animovaného v celkové výši 5 mil. Kč.

Například třídílná minisérie Král Šumavy, která měla premiéru na sklonku roku 2022, přinesla příběh převaděče Josefa Hasila. První tři díly stihly představit Hasila v počátcích jeho převaděčské „kariéry“ a dávaly proto naději na vznik dalšího pokračování. Hasilovy životní osudy budou v dalších dvou řadách pokračovat jeho zatčením, odsouzením, vězněním, úspěšným útěkem z lágru a nasazením v pozici převaděče.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …