Domů / Plzeňský rozhled / Do školy dostali kouzelnický klobouk a jízdenku do Bradavic

Do školy dostali kouzelnický klobouk a jízdenku do Bradavic

Unikátním způsobem vítali v právě uplynulý  pátek v Lobezském parku zástupci čtvrtého plzeňského obvodu společně s pedagogy mateřských a základních škol budoucí prvňáčky.

Profesor Brumbál s profesorkou McGonagallovou a dalšími členy pedagogického sboru Bradavic podle instrukcí kouzelného klobouku poslali celkem 230 dětí z jednotlivých mateřských škol Čtyřky do kolejí příslušných základních škol. Nechyběl samozřejmě ani Harry Potter, kterého si zahrál starosta obvodu Tomáš Soukup.

„Spolu s místostarosty jsme dětem pogratulovali, dostaly dárky a poslali jsme je do příslušné základní školy. Pro děti je to asi největší změna v jejich životě, proto jsme rádi, že to můžeme společně oslavit,“ říká starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup.

Předškoláci mířící do základních škol dostali jízdenku do Bradavic a také kouzelnický klobouk. Zábavné odpoledne poté pokračovalo doprovodným programem se soutěžemi a písničkami.

„Já bych chtěl popřát všem dětem, aby se rozloučily se svojí mateřskou školou nejkrásnějšími vzpomínkami. Aby vzpomínaly na kamarády, které tady poznaly a aby se těšily do škol, které je teď přivítaly,“ dodává místostarosta MO Plzeň 4 Ing. Zdeněk Mádr.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …