Domů / Plzeňský rozhled / Vedení kraje připravuje zimní olympiádu mládeže 2027

Vedení kraje připravuje zimní olympiádu mládeže 2027

Důležitá rozhodnutí související s přípravou Her XII. zimní olympiády dětí a mládeže 2027 schválilo  Zastupitelstvo Plzeňského kraje. Vzalo na vědomí pořádání olympiády ve dnech 29. až 29. ledna 2027.

Budova Krajského úřadu Plzeňského kraje

Jeho hlavním centrem bude Železná Ruda a Špičák, kde se bude konat nejen zahájení a ukončení her, ale proběhnou zde také všechny lyžařské soutěže, kromě biatlonu. Dalšími olympijskými městy budou Domažlice, Klatovy a Sušice. Tady budou probíhat na zimních stadionech soutěže v ledním hokeji, krasobruslení a také šachy.

Ing. Vladimír Kroc

Významnou součástí projektu pořádání zimní olympiády je dobudování sportovišť, modernizace a vybavení ubytování pro jejich účastníky. Budou také ubytováni v domovech mládeže našich krajských středních škol. Proto musí být tyto kapacity postupně do roku 2027 rekonstruovány a zmodernizovány. Chtěli bychom mít všechny tyto inovace a zázemí připraveny tak, abychom měli vše hotovo koncem roku 2026,“ zdůraznil náměstek hejtmana V. Kroc, který z titulu své gesce  za přípravu olympiády odpovídá.

Zastupitelé také odsouhlasili   investiční dotaci společnosti SPORT SERVICE se sídlem Špičák – Železná Ruda ve výši 10,5 milionu korun na vybudování rozvodů zasněžování a vybavení technikou na výrobu technického sněhu.

Jsme rádi, že máme na přípravu olympiády ještě tři roky a můžeme tak investice nasměrovat tam, kde přinesou užitek našim dětem i sportovcům i v dalších letech,“ uzavřel hejtman Rudolf Špoták.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …