Domů / Plzeňský rozhled / Nejenom finanční podpora ukrajinskému velvyslanectví

Nejenom finanční podpora ukrajinskému velvyslanectví

Krajská rada odsouhlasila a doporučila ke schválení zastupitelstvu finanční dar jako humanitární pomoc Ukrajině z důvodu   invaze Ruské federace na území Ukrajiny, a to ve výši 5 mil. Kč.

„Finanční dar je určen Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, které nejlépe vyhodnotí, jak peníze využít. Konflikt na Ukrajině ukazuje nám všem, jak důležitá je solidarita a jak zásadní je rozhodnout se pomoci tam, kde je třeba, tam, kde válka vyhání lidi z domovů,“ říká hejtman Rudolf Špoták.

Další pomoc nabídla Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje (ZZS PK). Ta  ze svého majetku vyřadila sanitku Mercedes Benz Sprinter 314, kterou za odhadní cenu odkoupí na základě znaleckého posudku pro Ukrajinský Nadační Fond Děti Ukrajiny jeho pověřený český zástupce.

„Sanitka je plně funkční, v dobrém stavu, a proto jsme umožnili ZZS PK její vyřazení z majetku a poskytnutí tam, kde je v tuto chvíli potřeba. Tedy na Ukrajině, pro zajištění pomoci tamějším obyvatelům v souvislosti s válečným konfliktem,“ uvádí náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Hais. Rada tak učinila krok k okamžitému předání, protože za běžných podmínek by prodej vozu trval v řádu týdnů. Český zástupce nadačního fondu doložil k nákupu sanitky pověření konzula Ukrajinského velvyslanectví v Praze.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …