Domů / Plzeňský rozhled / Nenechte si ujít Český pohár horských kol v Městě Touškově!

Nenechte si ujít Český pohár horských kol v Městě Touškově!

Český pohár  horských  kol se premiérově pojede v Městě Touškově o víkendu   27. – 28. dubna 2019.  Necelých 10 km od Plzně totiž vznikla technicky velmi náročná trasa, která se pod místním TJ Sokol budovala roky, a to za osobního dohledu bývalého profesionálního bikera Milana Spěšného. Předpoklad je  zhruba 3500 lidí zahrnujících rodinné příslušníky, technické zázemí a diváky. 

Seriál  Českého  poháru  připravený v touškovské rokli bude jen pro tvrdé bikery, kteří se nebojí to pustit. Přináší zajímavé technické pasáže. Od několika metrových skoků přes kamennou stěnu až po klopené zatáčky a to vše v unikátním prostředí uprostřed zarostlé rokle! Zážitek pro závoďáky i pro diváky. Pořadatelé jsou připraveni přivítat při Českém poháru okolo jednoho tisíce závodníků, přičemž je potěšením, že se jedná zejména o dětské a juniorské kategorie. Připraveno je zázemí, program, trasa i občerstvení, o které se postarají kuchařky školní jídelny zdejší Základní školy. Nejenom jejich koláče jsou nepřekonatelné!   

„S myšlenkou konání českého poháru jsme si pohrávali již od jara roku 2018, kdy se nám dostalo výborného hodnocení trasy od závodníků v rámci pořádaného mtb dílu v sérii PAL Cup, kde jsme letos pořadatelem již devátým rokem.  Za uplynulých 8 ročníků, dříve známých jako Becker Cup, jsme získali mnoho zkušeností a hlavně jsme po celou tu dobu pracovali na trase, která se od počátku měnila, tvarovala a s každou změnou přinášela závodníkům nové výzvy,“ sdělil Pavel Foltýn, ředitel závodu ČP MTB XCO Město Touškov, předseda TJ Sokol Město Touškov.

Organizátoři informují novináře

Podle jeho slov právě děti  místního cykloklubu stály na začátku vývoje cyklistiky v Městě Touškově. Byly plné touhy jezdit, skákat, učit se a závodit. Zkrotit malé závodníky, ale bývá mnohdy oříškem.  V současné době má oddíl 2O aktivních bikerů a uvidíte je prohánět se v jejich černo-oranžových „neonových“ dresech v   rokli.

Zázemí vznikajícímu cykloklubu v roce 2011 nabídla místní tělovýchovná jednota, která zajišťuje trenéra a stará se o rozvoj dětí v různých směrech včetně soustředění, správné výživy, motivačních přednášek atd. Nezbytnou součástí rozvoje dětí však jsou rodiče. Od prvotních cyklovyjížděk a lehkých tréninků s dětmi, se z rodičů stali také stavitelé … první překážky, trasy, okruhy.  Za cykloklubem stojí jejich aktivita a obětavost. Od loňského podzimu  udělali velký kus práce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …