Domů / Plzeňský rozhled / Nová parkovací místa vybuduje Plzeň ve Skvrňanech

Nová parkovací místa vybuduje Plzeň ve Skvrňanech

V plzeňských Skvrňanech začne plzeňská radnice budovat v ulici Terezie Brzkové nová parkovací místa. Oproti původním 55 bude tak možné parkovat na 78 stáních, z nichž 4 budou pro invalidy. Stavební úpravy začnou hned po ukončení sousední stavby OC Alice. Projekt město realizuje na přání samotných obyvatel.

ilustrační foto

První část stavby se uskuteční od 16. října do 15. prosince letošního roku za úplné uzavírky ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vojanova – Terezie Brzkové. „Během této etapy dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci. Obyvatelé budou moci kromě parkoviště u obchodního centra Alice, které bude v době prací již dokončené a otevřené, zatím stále využívat provizorní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové,“ popsal náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Investorem stavby je město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně, Zhotovitelem je EUROVIA CS, a.s. Cena stavby je 24,5 milionu korun s DPH.

Uvědomujeme si, že se obyvatelé Skvrňan letos potýkají s jednou uzavírkou za druhou. Po této úpravě však dlouho volali a byla by škoda nevyužít možnosti, kterou město Plzeň nyní nabízí. V příštím roce by navíc mohla stavba kolidovat s případnou přestavbou stávajícího provizorního parkoviště. Prosíme proto o trpělivost,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …