Domů / Plzeňský rozhled / Umělou inteligenci si můžete vyzkoušet všemi smysly

Umělou inteligenci si můžete vyzkoušet všemi smysly

V pondělí se Plzeň stane jedním ze čtyř českých měst, která budou patřit umělé inteligenci. Dny AI představí od 16. do 22. října 2023 tento fenomén dnešní doby v řadě oborů a na své si přijde odborná i široká veřejnost od školáků po seniory. Připraveny jsou workshopy, přednášky, kreativní tvorba nebo zábavný program pro děti. Součástí bude i vědecky zaměřená PechaKucha Night nebo ochutnávka piva vytvořeného umělou inteligencí. 

Pivo k Plzni neodmyslitelně patří a fanoušky zlatého moku může zaujmout jeho spojení s umělou inteligencí. Na vybraných akcích Dnů AI budeme ochutnávat zářijovou Volbu sládků Cybeer – pivo vytvořené právě umělou inteligencí. Načepovat si ho zkusíme pomocí aplikace z dílny plzeňského startupu WeBoard, se kterou se učí tisíce výčepních správně načepovat pivo,“ prozradil Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Dny AI budou rovněž první příležitostí podívat se do nově budovaného Centra designu a inovací v TechToweru, jehož koncept je zpracováván v rámci regionálního inkubačního programu. Setkání pro kreativce, které zde proběhne v pátek 20. října odpoledne, prozradí, jak lze umělou inteligenci využívat při kreativní tvorbě a jak se s nástupem AI nástrojů mění pravidla hry z pohledu práva.

Do programu se v západočeské metropoli zapojují i další partneři města jako Západočeská univerzita v Plzni, Techmania Science Center nebo plzeňské firmy využívající umělou inteligenci. Detailní program je na webu www.dny-ai.cz a většina akcí je pro návštěvníky zcela zdarma.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …