Domů / Plzeňský rozhled / Poslední krok za rozsáhlou rekonstrukcí plzeňského Mostu Milénia

Poslední krok za rozsáhlou rekonstrukcí plzeňského Mostu Milénia

O tomto víkendu 14. a 15. října bude položen nový asfalt v oblasti křižovatky Doudlevecká x U Trati x Prokopova. Jde tak o definitivní tečku za rozsáhlou rekonstrukcí plzeňského Mostu Milénia. Tuto poslední etapu, jež v neděli odkloní trolejbusovou linku 13 z Prokopovy a Doudlevecké ulice, se podařilo zkrátit na minimum, na realizaci tak bude stačit jen jeden víkend místo původně plánovaných dvou víkendů.

„V sobotu firma kompletně vyfrézuje vozovku po polovinách, přičemž průjezd pro vozidla zůstane vždy půlkou zachován a půlkou povede objízdnou trasou. V neděli pak bude položen nový asfaltový povrch v celé křižovatce, průjezd je plánován ve stejné režimu jako v sobotu,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. Ten děkuje řidičům za trpělivost a současně všem zapojeným složkám za to, že se podařilo zkrátit opravu této důležité plzeňské křižovatky na polovinu.

Práce v neděli ovlivní městskou hromadnou dopravu. Podle informací PMDP bude odklon linky číslo 13 z Prokopovy a Doudlevecké ulice zahájen v neděli 15. října od 7:05 hodin, potrvá do ukončení stavebních prací (předpoklad okolo 12. hodiny). Linka 13 bude odkloněna přes Chodské náměstí, pojede obousměrně odkloněna mezi zastávkami „Pařížská“ a „Doudlevce ETZ“ po trase Americká – Klatovská – E. Beneše – Samaritská – Zborovská. Zrušenými zastávkami po dobu odklonu budou Prokopova, U Radbuzy, Zimní stadion, U Plynárny a Samaritská. Náhradními zastávkami na objízdné trase budou Mrakodrap a Chodské náměstí (zastávky VLD před SPŠ stavební).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …