Domů / Plzeňský rozhled / Obyvatelé Rokycanska byli ke koledníkům štědří

Obyvatelé Rokycanska byli ke koledníkům štědří

Tříkrálová sbírka vynesla na Rokycansku rekordní částku. Koledníkům se podařilo získat víc než 200 tisíc korun. Nejštědřejší byli lidé v Rokycanech, Ejpovicích a Litohlavech. 

Víc než dvě stovky koledníků a jejich vedoucích vyrazily s kasičkami do měst i obcí po celém Rokycansku. Zapečetěné kasičky pak pod dohledem místostarosty Tomáše Rady otevřeli lidé z Oblastní charity Rokycany a napočítali v nich 202 361 korun. To je rekordní částka od počátku tradice Tříkrálové sbírky. Jen v Rokycanech například dárci přispěli víc než 44 tisíci korunami, v Ejpovicích darovali téměř 21 tisíc korun a v Litohlavech skoro 18 tisíc.

Výtěžek sbírky poputuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionu. 65 % z celkové částky zůstává rokycanské oblastní charitě, 15 % podpoří velké diecézní projekty, 10 % půjde na rozvojové projekty v zahraničí, 5 % na projekty Charity ČR a 5 % na zákonné režie sbírky.

Oblastní charita Rokycany použije výtěžek sbírky na podporu Domova pro seniory sv. Pavla, bytu sv. Lukáše, Krizového zařízení pro ženy, na osobní asistence a Stacionář Pohodička.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …