Domů / Plzeňský rozhled / V Plzni přijde ke slovu nejen na pivo, ale i hudba, filmy či výstavy

V Plzni přijde ke slovu nejen na pivo, ale i hudba, filmy či výstavy

Oblíbené česko-bavorské dny, které se v Plzni pořádají už od roku 2015 v souvislosti s Evropským hlavním městem kultury, nebudou v programu DEPO2015 chybět ani letos. V pátek a sobotu 7. – 8. února promění bývalou autobusovou halu v typickou “Biergarten” s dechovými i moderními kapelami, ve vedlejších výstavních prostorách se představí německé filmy, fotografie, obrazy, divadlo i literatura. Na festival, který Plzeňané znají pod značkou Treffpunkt, je vstup zdarma.

Díky  Treffpunktu  nouze nebude o bohatý program, ale ani o dobré jídlo a pití  – přijďte na plněné preclíky, kari klobásy, hovězí pečeni na mnichovský způsob, tradiční wurstsalat nebo pšeničné pivo . Na festivalu čeká návštěvníky zábava všemožných žánrů, od tradiční bavorské dechovky, přes etnofunk a disko, až po poetry slam. Dorazí dokonce jeden z nejslavnějších slammerů v Německu, kterým je Čech Jaromír Konečný – výherce více než 150 soutěží ve střední Evropě a dvojnásobný mistr poetry slamu německy mluvících zemí. Kromě toho budeme promítat německé filmy, dětem zahrajeme česko-německou pohádku, spolu s rodiči si budou moct vyrobit masku na obličej nebo nakreslit komiks.

Letošní Treffpunkt bude nově představovat tvorbu mladých bavorských umělkyň, které v Plzni strávily několik týdnů na rezidenci. Jednou z vybraných je i 30letá Lena Schabus. Ve své tvorbě se věnuje fotografii a digitálním obrazovým kolážím, zajímají jí industriální městské prostory. Kromě jejího díla uvidí návštěvníci práci komiksové kreslířky Kristiny Brasseler, s kterou si můžou tvorbu komiksů sami vyzkoušet.

Celkem se během 2,5 letého projektu odehrají čtyři festivaly, a to po dvou v Čechách a Bavorsku. Kompletní program je na webu www.treffpunkt.cz Projekt „kultur|kontakt|kreativ“ běží od července 2019 do prosince 2021 a navazuje na Česko-bavorskou platformu, kterou obohatil o výměny mladých umělců. Projekt realizují společnost Plzeň 2015 společně městem Regensburg a Centrem Bavaria Bohemia; je financován v rámci programu Cíl EÚS 2014-2020.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …