Domů / Plzeňský rozhled / Od Želvy až po Kaťata – 60 let skupiny Olympic na známkách

Od Želvy až po Kaťata – 60 let skupiny Olympic na známkách

Česká pošta uvedla do prodeje komplet svých vlastních známek – 60 let skupiny Olympic. Ten na 25 známkách s 12 různými motivy připomíná bohatou historii jedné z nejdéle hrajících českých rockových skupin. Autorem grafické úpravy emise, která byla představena při letošním veletrhu Sběratel, je Tomáš Říha. Vydání známek je součástí bohatého programu oslav jubilea skupiny. Známky budou slavnostně pokřtěny společně s kompilací boxu 5 LP 2. listopadu v Malostranské besedě. 

První řada známek na tiskovém listu zobrazuje obal prvního vydaného alba Želva. Druhá a čtvrtá řada známek zobrazuje obaly několika výběrových alb. Uprostřed jsou fotografie všech současných členů kapely. Komplet uzavírá řada známek s vyobrazeným obalem posledního vydaného alba Kaťata.

Skupina vznikla v roce 1963 s původním názvem Karkulka (Karlínský Kulturní Kabaret). Debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého big beatu. Další vydaná alba jsou například Pták Rosomák, Prázdniny na Zemi, Dávno nebo trilogie Souhvězdí. Kapela během svého působení získala řadu ocenění, frontmanem kapely je Petr Janda.

Nominále známek je zastoupeno písmenem „B“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standard do 50 g v ekonomickém režimu dodání dle Ceníku zákl. poštovních služeb v aktuálním znění – k datu vydání ve výši 19 Kč. Známkové komplety vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. nákladem 25 000 kusů metodou plnobarevného ofsetu. Zájemci si je mohou pořídit za cenu 475,- Kč na specializovaných přepážkách či v e-shopu na webových stránkách České pošty.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …