Domů / Plzeňský rozhled / Opravu silnice u Nové Hospody rozdělí celkem do šesti etap

Opravu silnice u Nové Hospody rozdělí celkem do šesti etap

Dnes začne  Ředitelství silnic a dálnic  České republiky s realizací opravy komunikace I/21 D5 – Nová Hospoda, která bude probíhat v období od 2. dubna do 24. května 2024. Aby byl zajištěno  co nejmenší omezení  provozu, bude oprava rozdělena do šesti etap vždy po polovinách vozovky.  

  • Etapa 1 – 2 – V rámci těchto etap budou uzavřeny nájezdy/sjezdy na D5 v termínu od
  1. 4. 2024 – 14. 4. 2024 ve směru Rozvadov -> Plzeň.
  • Etapa 3 – 4 – Při těchto etapách budou uzavřeny nájezdy/sjezdy na D5 v termínu od
  1. 4. 2024 – 5. 5. 2024 ve směru Plzeň -> Rozvadov.
  • Etapa 5 – 6 – Tyto etapy nebudou mít vliv na omezení dálnice D5. Dojde pouze k omezení provozu na silnici I. třídy a k přesunu BUS zastávek do průmyslového areálu CTP, a to v termínu od 6. 5. 2024 – 24. 5. 2024.

Oprava komunikace rozdělená celkem do šesti etap bude zahrnovat frézování komunikace v celkové tloušťce 18 cm. Po odfrézování bude probíhat pokládka podkladní, ložní a obrusné vrstvy s technologickými přestávkami a následně obnova krajnic a vodorovného dopravního značení. Dále bude v místě okružní křižovatky rozšířen výjezd ve směru na Planou. Po dobu realizace bude doprava řízena kyvadlově.

Zhotovitel vynaloží veškeré úsilí, aby zajistil efektivní průběh opravy a minimalizoval jakékoliv nepříjemnosti pro místní komunitu. Prioritou je zachování bezpečnosti a pohodlí všech uživatelů komunikace . Cena stavby dosahuje 9,5 mil. Kč bez DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …