Domů / Plzeňský rozhled / Pavel Karpíšek nesouhlasí s „gigatovárnou“ v Líních

Pavel Karpíšek nesouhlasí s „gigatovárnou“ v Líních

Senátor za severní Plzeňsko a Rokycansko Pavel Karpíšek zaujal jednoznačný postoj proti plánu vybudovat v Líních tzv. gigafactory – obrovskou průmyslovou zónu, která by mimo jiné nahradila tamní letiště. Chce nyní propojit starosty, jejichž obcí se tento projekt i vzdáleně dotýká, a poskytnout jim hlas v nejvyšších orgánech státu.

Ing. Mgr. Pavel Karpíšek

Děkujeme, ale nechceme

„O projekt tzv. gigafactory se zajímám od samého začátku. Jako senátor jsem požádal o členství  do komise ministerstva průmyslu a obchodu k tomuto plánu a  od počátku prezentuji jednoznačný svůj názor  i názor řady okolních obcí, že zde něco podobného nechceme a máme proto pádné argumenty,“ představil svůj dosavadní postup v celé věci Pavel Karpíšek a dodal: „Chápu postoj vlády, která se jako řádný hospodář snaží maximálně využít pozemky, které stát v oblasti Líní má. Vážícím si i toho, že mne ministerstvo průmyslu a obchodu přijalo jako kritika projektu do své odborné komise“.

Nerušme letiště

„Nejsem žádným jednoznačným odpůrcem průmyslových zón. Lidé musí mít možnost někde pracovat, ale musí to být vyvážené. Sami jednu máme i u nás ve Vejprnicích. Ta naše ale rozsahem

Líně, foto Marek Lanzendorf

odpovídá velikosti naší obce, nezatěžuje obec dopravou, musí být doplněna zelení a nesmí se dále rozšiřovat,“ říká Karpíšek a přidává jasné argumenty proti projektu v Líních: „V kraji teď není vysoká nezaměstnanost, takže by se pracovníci do „gigatovárny“ museli dovážet ze zahraničí. Obrovskou zátěží pro region by byla i doprava do nové průmyslové zóny nevídaných rozměrů, není zde další infrastruktura, voda, ani dostatečný příkon elektřiny, a není to v žádném případě jen brownfield jak je prezentováno. A v neposlední řadě si myslím, že teď není doba na zrušení letiště v Líních,“ má jasno senátor Pavel Karpíšek, který se jako první vysoce postavený politik v regionu jednoznačně vymezil proti projektu tzv. gigafactoty.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …