Domů / Plzeňský rozhled / Peníze zatraktivní nabídku sportovních akcí pro veřejnost

Peníze zatraktivní nabídku sportovních akcí pro veřejnost

Plzeňští zastupitelé podpořili dotací   organizátory řady sportovních akcí.    Je mezi nimi například pořadatel mezinárodního turnaje pro mladé hráče stolního tenisu či organizátor mistrovství České republiky v badmintonu. 

„Mezi devět sportovních akcí rozdělíme 310 tisíc korun a pomůžeme tak sportovním organizacím, které pořádají nejrůznější klání pro sportovce všech věkových kategorií. Díky dotačnímu titulu také zatraktivníme nabídku sportovních akcí pro veřejnost,“ sdělil Tomáš Morávek, radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Město Plzeň tak poskytne dotaci ve výši 80 tisíc korun České asociaci stolního tenisu na pořádání mezinárodního sportovního klání mladých stolních tenistů ve věkové kategorii 13 až 15 let.  Částka ve výši 50 tisíc korun je určena Západočeskému badmintonovému svazu, který   uspořádal badmintonové Mistrovství České republiky klubů do 19 let. Účastnilo se ho 150 hráčů z 16 klubů.

Mezi dalšími navrženými příjemci dotací jsou například TJ Sokol Malesice jako organizátor dětského fotbalového turnaje či TJ Slavoj Plzeň, který je pořadatelem dvou akcí – tradičního plzeňského závodu Grand Prix ve vzpírání pro juniorské, mužské i veteránské kategorie – a největšího závodu v Plzeňském kraji v moderní gymnastice, nebo sportovně-střelecký klub policie RAPID Plzeň, jenž pořádá každý rok Grand Prix RAPID Plzeň – závody ve sportovní střelbě vzduchových zbraní.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …