Domů / Plzeňský rozhled / Podnikatelské vouchery podpoří dalších třináct projektů

Podnikatelské vouchery podpoří dalších třináct projektů

Plzeň již dlouhodobě podporuje podnikatele v regionu prostřednictvím programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské aglomeraci, takzvaných Plzeňských podnikatelských voucherů. Od prvního vyhlášení programu v roce 2013 město dosud podpořilo dotací přes 70 projektů.

plzeňská radnice

„Plzeňské podnikatelské vouchery jsou velmi úspěšným programem, který cíleně vyhledávají i začínající podnikatelé. V poslední vyhlášené výzvě v loňském roce podpořilo město Plzeň třináct žádostí o dotaci, z toho byly tři od nově založených společností. Vznik a působení nových inovativních firem v regionu vítáme, “ uvedl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Daniel Kůs.

V loňském roce mohli poprvé zájemci zažádat o dotaci přes portál Dotace města Plzně a celý proces se tak stal pro firmy jednodušším. V loňském roce   bylo doporučeno k podpoře celkem třináct firem a v předcházející výzvě program podpořil patnáct inovačních projektů.  Podle Martiny Surynkové, konzultantky BIC Plzeň, firmy na programu dlouhodobě oceňují nízkou administrativní náročnost či cílenou a efektivní podporu pro malé podnikatele.

Program Plzeňský podnikatelský voucher je určený pro podniky, které se věnují inovačním aktivitám a sídlí na území Plzeňské aglomerace. Jedná se o jednorázovou dotaci na nákup služeb, jakými jsou třeba testování, rozbory, diagnostika, analýza nebo návrhy systémů. Malé a střední podniky mohou využít dotaci v maximální výši 75 % ze způsobilých výdajů, u velkých podniků je to 40 %. V obou případech platí, že výše poskytnuté podpory nesmí přesáhnout částku 200 tisíc korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …