Domů / Plzeňský rozhled / Podnikatelské vouchery podpoří dalších třináct projektů

Podnikatelské vouchery podpoří dalších třináct projektů

Plzeň již dlouhodobě podporuje podnikatele v regionu prostřednictvím programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské aglomeraci, takzvaných Plzeňských podnikatelských voucherů. Od prvního vyhlášení programu v roce 2013 město dosud podpořilo dotací přes 70 projektů.

plzeňská radnice

„Plzeňské podnikatelské vouchery jsou velmi úspěšným programem, který cíleně vyhledávají i začínající podnikatelé. V poslední vyhlášené výzvě v loňském roce podpořilo město Plzeň třináct žádostí o dotaci, z toho byly tři od nově založených společností. Vznik a působení nových inovativních firem v regionu vítáme, “ uvedl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Daniel Kůs.

V loňském roce mohli poprvé zájemci zažádat o dotaci přes portál Dotace města Plzně a celý proces se tak stal pro firmy jednodušším. V loňském roce   bylo doporučeno k podpoře celkem třináct firem a v předcházející výzvě program podpořil patnáct inovačních projektů.  Podle Martiny Surynkové, konzultantky BIC Plzeň, firmy na programu dlouhodobě oceňují nízkou administrativní náročnost či cílenou a efektivní podporu pro malé podnikatele.

Program Plzeňský podnikatelský voucher je určený pro podniky, které se věnují inovačním aktivitám a sídlí na území Plzeňské aglomerace. Jedná se o jednorázovou dotaci na nákup služeb, jakými jsou třeba testování, rozbory, diagnostika, analýza nebo návrhy systémů. Malé a střední podniky mohou využít dotaci v maximální výši 75 % ze způsobilých výdajů, u velkých podniků je to 40 %. V obou případech platí, že výše poskytnuté podpory nesmí přesáhnout částku 200 tisíc korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …