Domů / Plzeňský rozhled / Předvánoční období začne v Mirošově tradičními adventními trhy

Předvánoční období začne v Mirošově tradičními adventními trhy

Už dávno se stalo tradicí, že v Mirošově rozsvěcují velký vánoční strom na náměstí o první adventní neděli na závěr pravidelných trhů. Ani letos tomu nebude jinak. Nákupy dobrot a možná i vánočních dárků zpříjemní v neděli 27. listopadu i několik hudebních vystoupení.

„Jsme rádi, že v Mirošově po letech znovu uvidíme a hlavně uslyšíme Báru Zemanovou. Letos dokonce svými písněmi celé trhy zahájí,“ sděluje  starosta Mirošova Vlastimil Sýkora. Trhy i vystoupení Báry Zemanové startují ve 13:30 hodin.

O dvě hodiny později ožije pódium znovu, to když se na něm objeví děti z mirošovské mateřské i základní školy. Čím jiným by měl začít advent, když ne koledami v dětském podání? Vedle toho se samozřejmě můžete těšit na širokou nabídku řemeslných výrobků, svařáku, medoviny a dalších dobrot. „Všechny bych rád pozval i na polévku našich hasičů. Ta je za poslední roky vyhlášená široko daleko a v chladném odpoledni určitě přijde vhod,“ doplňuje Vlastimil Sýkora.

Zakončení už pravidelní návštěvníci mirošovských adventních trhů znají. Jakmile se o půl páté začne stmívat, na pódiu se objeví starosta města a dá pokyn k rozsvícení vánočního stromu.

„Letos bude náměstí zdobit opravdu krásný smrk. Naše město ho získalo od státního podniku Vojenské lesy a statky. Chtěli bychom poděkovat za to, jak příjemnou předvánoční a vánoční atmosféru našemu městu dodá. Stejně tak děkujeme společnosti ČEZ, která se na této akci finančně podílí,“ uzavírá místostarosta Mirošova Ing. Miroslav Stehno.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …