Domů / Plzeňský rozhled / Přípravy na operní a muzikálové open-air na Lochotíně vrcholí

Přípravy na operní a muzikálové open-air na Lochotíně vrcholí

Šestý ročník Noci s operou pořádané Divadlem J. K. Tyla v Plzni přinese letos 2 představení. Páteční večer 24. června se pod širým nebem rozehraje Verdiho drama Macbeth, v neděli 26. června ožije amfiteátr celosvětově úspěšným muzikálem Elisabeth. Noc s operou se každoročně vyznačuje velkorysou produkcí představující hudební divadlo v plné monumentalitě a zahrnující ohromující sbor, velký balet, světelnou a pyrotechnickou show či živá zvířata. A právě opera Macbeth i muzikál Elisabeth obsahují řadu efektních scén, jež přímo vybízí k realizaci pod širým nebem.

Foto Martina Root

Verdiho Macbeth oslní mimo jiné velkou středověkou bitvou ztvárněnou 30 bojovníky, celkem se na představení podílí čtyři stovky účinkujících včetně jezdců na koních. Mnohočetný komparz a zvířata se objeví i v muzikálu Elisabeth. Vedle 36 dosavadních herců a 22členného orchestru vystoupí na open-air Elisabeth také 88 komparzistů, pro které bylo potřeba pořídit více než 400 kostýmů.

První ročník Noci s operou se odehrál v roce 2015 a od té doby akce přitahovala každoročně víc a víc diváků. „Noc s operou je velkolepé, důstojné a nádherné zakončení divadelní sezóny a naši poslední produkci v roce 2019 – operu Nabucco – navštívilo 7500 lidí. Proto jsem nesmírně rád, že po dvouleté pauze se k této akci můžeme vrátit, a to rovnou dvakrát,“ říká ředitel divadla Martin Otava.

Vstupenka na Noc s operou platí dvě hodiny před začátkem akce a jednu hodinu po jejím skončení jako platný jízdní doklad na městskou hromadnou dopravu v Plzni. V blízkosti areálu je k dispozici omezený počet parkovacích míst. Divadlo J. K. Tyla zajistilo ve spolupráci s PMDP, a.s. posílení městské hromadné dopravy po skončení produkce, a to vypravením 4 autobusů a 1 tramvaje na vybraných trasách nad rámec platného jízdního řádu.  Tyto spoje budou vypraveny asi půl hodiny po skončení akce, na základě oznámení z produkce divadla.

Trasy posilujících autobusů (spoje nekopírují žádné pravidelné linky, jedou po uvedené trase a budou označeny názvem cílové zastávky)

  • Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Šumavská – U Prazdroje – Těšínská – Masarykova – Doubravka
  • Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Americká – Mikulášská – Slovanská – Slovany
  • Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Klatovská – Edvarda Beneše – Bory
  • Zoologická zahrada – sady Pětatřicátníků – Husova – Tylova – Vejprnická – Zadní Skvrňany

Trasa posilujícího tramvajového spoje

  • Zoologická zahrada – Sady Pětatřicátníků – náměstí Republiky – Světovar

Pravidelné spoje, které je možné také využít

Linka č. 4 ve směru Zoologická zahrada – Košutka

  • 23:40, 23:55, 00:01 a 00:16

Linka č. 4 ve směru Zoologická zahrada – Bory

  • 23:44

Linka č. 41 ve směru Zoologická zahrada – Sady Pětatřicátníků

  • 00:07

Linka č. 41 ve směru Zoologická zahrada – Vinice

  • 23:57

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …