Domů / Plzeňský rozhled / Putování za Žďárskými studánkami bude jiné

Putování za Žďárskými studánkami bude jiné

Individuální, bez občerstvení, ohně a pečení buřtů – tak bude vypadat tradiční Putování za Žďárskými studánkami, které se odehraje už tuto sobotu 22. května.

Studánky Žďár

„Kvůli přetrvávajícím protiepidemickým opatřením nemůžeme akci uspořádat v podobě, na jakou byli návštěvníci v minulých letech zvyklí. Protože ale nechceme obyvatele města o putování po loňské pauze připravit, rozhodli jsme se pro jinou formu,“ vysvětluje vedoucí pořádajících Lesů města Rokycan Stanislav Suda.

Po celou sobotu se tak můžou zájemci vydat na dvě trasy. Kratší měří asi čtyři kilometry a procházka po ní bude trvat asi hodinu. Dvanáctikilometrový úsek lze zdolat přibližně za tři hodiny. Mapy s trasami budou k vyzvednutí v arboretu, odměnu v podobě pohlednice a razítka pak najdete v Pískovně na Žďáru.

„Doporučuji také prohlídku arboreta na začátku obou tras. Návštěvníci tam poznají víc než tři desítky nejdůležitějších dřevin, které rostou v České republice,“ upozorňuje Stanislav Suda.

Ždárských studánek je dohromady deset, u některých jsou i hrnky na pití. Přestože je v nich pitná voda, je její konzumace na vlastní nebezpečí.

„Věřím, že příští putování za studánkami by se mohlo odehrát zřejmě už na podzim i s oblíbeným opékáním buřtů,“ říká starosta Rokycan Václav Kočí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …