Domů / Plzeňský rozhled / Rock for People Europe otevře Kinokavárnu

Rock for People Europe otevře Kinokavárnu

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídka tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárna s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock for People Europe přiváží do Plzně vedle hudebních lahůdek i ty filmové. Nejen na filmové nadšence čekají v areálu DEPO2015 hned dvě místa, kde si od pátku 3. července do neděle 5. července budou moci zdarma, v rámci festivalové vstupenky vybrat z nabídky čtyř desítek celovečerních i krátkometrážních snímků – Nova Cinema stage a Respekt Kinokavárna.
Nova Cinema stage odstartuje hned v pátek 3. července přehlídkou krátkometrážních snímků od studentů českých filmových škol. Ty jsou součástí filmového ocenění Noc filmových nadějí 2015, projektu TV Nova. Mezi třicítkou snímků jsou zastoupeny hrané i animované filmy, nechybějí ani krátké snímky nebo dokumenty.
Sobota nabídne vedle projekcí i očekávané diskuze s filmovými tvůrci. Filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění bude předcházet povídání s vyhledávaným scenáristou Petrem Kolečkem a producentem Danielem Strejcem. Oscarový snímek z dílny Martina Scorseseho Vlk z Wall Street pak doplní diskuze o filmové distribuci, filmovém marketingu a pirátství s Ondřejem Kulhánkem z Bontonfilm a Monikou Jančovou z Voyo.
Třetí festivalový den se návštěvníci mohou těšit na díly z kultovního Comebacku. Naplněný sál bude mít nesporně i projekce diváckého hitu vycházejícího z dalšího oblíbeného seriálu – Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka.
A to není zdaleka vše! Celý prostor bude vyzdobený a uzpůsobený pro příjemný poleh či posed u sledování filmů. Chystá se koncert jedné velké české hvězdy a v noci se na Nova Cinema stage odehrají koncerty a DJs sety!
Respekt Kinokavárna do srdce festivalového areálu DEPO2015 na několik dní vedle výběrových snímků přinese tu pravou atmosféru „pražské kavárny“. V průběhu festivalu promítne šest snímků z distribuce Aerofilms – letem světem od Indie, přes Polsko, po USA provede po stopách filmů, které měly v ČR premiéru za poslední dva roky.
Menu připravené skutečnými znalci filmografie nabídne například hraný debut talentovaného indického tvůrce Riteshe Batra Cizí oběd, diváky i kritikou adorované Divoké historky anebo polskou Idu Pawela Pawlikowského či vizuálně uhrančivý film íránské režisérky Any Lily Amirpour Sama nocí tmou.
Příznivci severské detektivky ocení snímek Zabijáci podle autora bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. A ve filmech se samozřejmě objeví i hudba, Oscarem oceněný švédský dokument Pátrání po Sugar Manovi představí divákům neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která vlastně nebyla.
Rock for People Europe je součástí programu Evropského hlavního města kultury 2015. Headlinery jsou legendární Motörhead, Guano Apes či Parov Stelar. Kromě známých jmen však na návštěvníky čekají i čerstvé objevy evropské hudební scény.
V průběhu tří festivalových dní vystoupí bezmála osmdesát kapel a DJs ze všech koutů Evropy. Více informací na www.rockforpeople.cz. Celofestivalový pass lze do čtvrtka 2. července pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 Kč, dvoudenní za 1 200 Kč. Výjimkou je sobota 4. 7. s Motörhead či Guano Apes, kde jsou k dispozici úplně poslední vstupenky z limitované edice za 950 Kč.
 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …