Domů / Plzeňský rozhled / Rock for People Europe již příští víkend

Rock for People Europe již příští víkend

Velká porce muziky z celé Evropy. Písečná pláž s lehátky, koktejl barem a k tomu hudba od známých DJs až do rána. Kinokavárna a filmová přehlídka oscarových snímků, novinek studentů českých filmových škol i kultovních seriálů a k tomu nádavkem diskuze s filmovými tvůrci. Trh s designovým oblečením a make-up artisti, kteří návštěvníky promění k nepoznání. Pouze malá ochutnávka ze zážitky doslova nabitého programu, který příští týden od pátku 3. července do neděle 5. července čeká na návštěvníky Rock for People Europe v Plzni, Evropském hlavním městě kultury 2015.
V průběhu tří festivalových dní vystoupí bezmála osmdesát kapel a DJs ze všech koutů Evropy. Srdcem festivalu bude kreativní zóna DEPO2015, jež vznikla na místě někdejšího zázemí autobusů a trolejbusů. Hlavní zóna, kde bude vedle 2 hlavních a několika vedlejších stagí i již zmíněná pláž Urban Wave Beach, kinokavárna či originálně přestavěná čerpací stanice Jack Daniel’s, bude otevřená každý den od 14 hodin do 2 hodin do rána. Festivalový areál doplní prostor Papírny ležící na protilehlém břehu Radbuzy, který s prostorem DEPO2015 spojuje lávka. Areál Papírny nabídne například Excelent stage s odpoledním a večerním program. A právě zde najde na několik dní své nové útočiště také kultovní pražský Cross Club, který se postará o  afterparty až do 4 hodin do rána. 
Headlinery Rock for People Europe jsou legendární Motörhead, Guano Apes či Parov Stelar. Kromě známých jmen však na návštěvníky čekají i čerstvé objevy evropské hudební scény. Perličkou budou tzv. Visegrádské dny, které na Excelent stage v areálu Papíren představí u nás méně známé kapely ze zemí V4, které se ve své domovině těší enormnímu zájmu. Jde totiž o výběr předních hudebních promotérů, kteří stojí za tak věhlasnými festivaly jako jsou maďarský Sziget a Volt, slovenská Pohoda či polský Spring Break.
Rock for People Europe je součástí programu Evropského hlavního města kultury 2015. Více informací na www.rockforpeople.cz. Vstupenky na Rock for People Europe jsou v prodeji na webu festivalu nebo na www.ticketsforpeople.cz. Celofestivalový pass lze nyní pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 Kč.

Žánrově pestré evropské hudební menu Rock for People doplní belgická čtveřice multiinstrumentalistů BRNS, holandští rockeři De Staat, Španělé Gomad! & Monster, francouzská kapela Scarecrow umně kombinující blues a hip hop či italští Joycut. Svůj dluh za neuskutečněné vystoupení na nedávném hradeckém Rock for People přijedou svým četným fanouškům splatit švédští Dead by April. O tom, že severská hudební scéna ovšem nenabízí světu pouze metal, přesvědčí cenění finští indie rockeři French Films i švédská trojice Movits!.
Nejenom kapelami bude žít RfP Europe. Pro všechny příznivce klubové scény má festival připraveno hned několik lahůdek. Legendární Cross Club, který svůj věhlas rozšířil nejen za hranice hlavního města, ale i republiky, změní na dva dny své sídlo společně se svou suitou DJs a zaštítí program v Papírně. Syrový prostor společně s renomovanými rezidenty klubu a dalšími DJs rozjede party hard až do ranních hodin. Drum’n’bass, dubstep nebo elektro zacloumají se statikou a Papírna bude otevřena až do 4 hodin ráno. Velké oblibě se tradičně těší Silent Disco v Lenovo Zone. Příchozí obdrží sluchátka, do kterých bude jeden ze dvou DJs pouštět hudbu vhodnou k podupávání, vlnění i dalším odvážnějším kreacím. Ovládnout taneční parket bude možné každý den od 22:45 do 1:45 hodin.

Držitelé Plzeňské karty mají vstupenky s 20% slevou, mimoplzeňští pak ocení tarif Českých Drah Vlak+ Rock for People Europe, v rámci kterého mají zpáteční cestu zpět po označení jízdenky razítkem v areálu. A během dne si návštěvníci mohou rozšířit obzory návštěvou centra západočeské metropole či plzeňského pivovaru. Od partnera akce – společnosti Plzeň 2015 získají návštěvníci navíc volný vstup na právě probíhající výstavy v DEPO2015. Díky tomu se seznámí například se špičkou evropského moderního designu na výstavě DOMUS či s díly sochaře Čestmíra Sušky v podobě několikametrových kovových objektů přímo na nádvoří depa. Zhlédnout mohou i poutavou fotografickou sondu do života Plzeňanů pod názvem Plzeňské rodinné fotoalbum. V Black Boxu Nového divadla bude pro návštěvníky se vstupenkou na RFP zdarma k vidění středoevropská premiéra jedné z nejvýznamnějších osobností současného japonského umění, multimedialisty, performera a skladatele elektronické hudby Ryoji Ikedy – audiovizuální instalace Test Pattern [N°7]. Podrobnosti k doprovodnému programu najdete na www.plzen2015.cz.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …